Печера Неандертальця

Друге поселення неандертальців, яке було знайдено на території України і є пам’яткою археології європейського значення.

Урочище Прийма, унікальне за своєю красою та історією, знаходиться за 2 км від м. Миколаєва Львівської області. За словами археологів, саме біля Миколаєва збереглися залишки давньоруського городища, зокрема його печери.

Місцевість біля Миколаєва овіяна своїми таємницями, які ще досі не мають однозначного тлумачення. Наприклад, існує версія, що печери навколо міста, серед яких і урочище Прийма, з’єднані між собою в ланцюг, однак ця думка археологами ще до кінця не підтверджена й не досліджена.

Детальніше:«Грот Прийма» (Печера Неандертальця)

Стільське городище

Середньовічне городище на території Західної України розташоване вздовж східних околиць сіл Стільсько, Дуброва та Ілів Миколаївського району Львівської області. Засноване у VII столітті.

Орієнтовний час розквіту — IX—X століття. В цей час місто населяло близько 45 тисяч мешканців. Відповідно до припущень дослідника Ореста Корчинського, до 993 року поселення могло бути столицею Білої Хорватії, після — входило до Руської держави. Остаточно занепало внаслідок воєнних дій до XIV століття.

Детальніше:Стільське городище

Писанка 1Унікальна пам’ятка міста Миколаїв був побудована у 2002 році. Автором «Писанки» є львівський архітектор Костянтин Малярчук. Для розташування незвичайного будови було вибрано особливе місце. Це знаменита і неприступна гора, яку місцеві жителі нарекли «Високим каменем». Кам`яне урочище виділятися на фоні рівнинного ландшафту міста. Для того щоб дістатися до його вершини, необхідно подолати висоту в кілька десятків метрів. Особливість рельєфу гори не дозволяє проїжджати по ній ні автомобілем, ні іншим транспортом.

Детальніше:«Каплиця Писанка»

Заклад

Заснований у 1843 меценатом, мандрівником і філантропом Станіславом Скарбеком, заклад являв собою справжній палац. Будівлю зводили дуже довго і сам засновник так і не побачив її готовою – Скарбек помер у 1848 році, а його притулок було урочисто відкрито лише в 1875 році.

Зараз у палаці розмістилася одна з обласних психіатричних лікарень - КНП ЛОР "ЛОПЛ "ЗАКЛАД" – с. Заклад Миколаївського району. Таку назву має невеличке поселення поблизу Миколаєва. Нині тут проживає всього 300 мешканців, а дивна назва – це скорочене від «Доброчинний заклад для сиріт і убогих».

 

Детальніше:Доброчинний заклад для сиріт і убогих

Фортеця м. Миколаїв

Комплекс оборонних укріплень, створений у 1910—1914 рр. ХХ ст. на території сучасного м. Миколаєва у Львівській області, для захисту переправи через р. Дністер. Також фортеця прикривала дорогу на Львів (дефіле між горбами), яка з обох сторін прострілювалося кулеметами та артилерією з закритих позицій. Обидві лінії тет-де-пону надійно прикривалися з флангів. Польові укріплення були збудовані поблизу городища давнього Дроговижа на Стружній горі, де були використані і старі вали городища. Зі сторони Стільська та Ілова вздовж Колодниці також тягнулася низка польових укріплень.

Детальніше:Комплекс фортифікаційних та інженерних споруд «Фортеця м.Миколаїв»