125324067 3454976981205186 7659744777776414867 n     

«Together now – common promotion of culture and history of the Łęczna County and the Mykolaiv Region» - спільний проєкт Миколаївської районної ради Львівської області (Україна) та Ленчинського повіту (Республіка Польща) в рамках Програми Транскордонного співробітництва Польща-Білорусь-Україна 2014-2020 роки.

         Мета даного проєкту – підвищення рівня інформованості населення про культурно-історичну спадщину регіону, покращення іміджу і привабливості прикордонної смуги, зміцнення культурних зв’язків і співробітництва, а також збільшення кількості відвідувачів об’єктів історичної та культурної спадщини в обох регіонах.

Одними із найважливіших пам’яток Миколаївщини є:

•     «Пала́ц Жеву́ських-Лянцкоро́нських» — пам'ятка архітектури XVIII-ХІХ ст. Розташований при східній околиці селища Розділ Миколаївського району Львівської області.

•     «Комплекс фортифікаційних та інженерних споруд «Фортеця м.Миколаїв»» - пам’ятка культурної спадщини – 1910 р.

•     «Каплиця Писанка» - унікальна пам’ятка містечка Миколаїв. Молодий храм був побудований у 2002 році. Архітектор А. Величко

•     «Доброчинний заклад для сиріт і убогих» - (початок будівництва у 1840 році) палац, збудований за кошти графа Станіслава Скарбека. Зараз у палаці розмістилася одна з обласних психіатричних лікарень - КНП ЛОР "ЛОПЛ "ЗАКЛАД" – с. Заклад Миколаївського району.

•     «Стільське городище» - середньовічне городище на території Західної України. Розташоване вздовж східних околиць сіл Стільсько, Дуброва та Ілів Миколаївського району Львівської області. Засноване у VII столітті.

  • «Грот Прийма» (Печера Неандертальця) – друге поселення неандертальців, яке було знайдено на території України і є пам’яткою археології європейського значення.

У рамках проєкту передбачається:

- створення мобільного додатку, за допомогою якого мешканцям регіону та туристам з легкістю можна дізнатись, де саме проходить маршрут, можна ознайомитись з інформацією про культурні пам’ятки Миколаївського району, а також, де можна зупинитись на ніч чи перекусити та відпочити;

- виготовлення сувенірної продукції для промоції туристичного потенціалу Миколаївщини;

- виготовлення туристичних карт та інформаційних брошур про культуру та туризм Миколаївського району;

- створення розділу на офіційному сайті районної ради щодо історії та туризму Миколаївського району та результатів реалізації проекту;

- розробка веломаршруту та його маркування;

- проведення польсько-українських днів культури на території обох партнерів.

Програма Транскордонного співробітництва (ТКС) Польща-Білорусь-Україна вже 15 років підтримує процеси розвитку на прикордонній території Польщі, Білорусі та України шляхом фінансування різноманітних проєктів. Усі проєкти, що фінансуються у рамках Програми «Польща-Білорусь-Україна», є некомерційними та сприяють поліпшенню якості життя мешканців східної Польщі та Західної України і Білорусі. Усі проєкти, що фінансуються у рамках Програми, демонструють сильний транскордонний ефект не лише завдяки партнерству між інституціями цих трьох країн, але, насамперед, завдяки результатам діяльності та позитивному впливу цих проєктів на прикордонні території.

Партнери проекту:

www.powiatleczynski.pl - Ленчинський повіт (Республіка Польща)

https://www.pbu2020.eu/ua- сайт Програми Транскордонного співробітництва Польща-Білорусь-Україна 2014-2020 роки

Project partners:

www.powiatleczynski.pl - Łęczna County (Republic of Poland)

https://www.pbu2020.eu/ua - website of the Cross-Border Cooperation Programme Poland-Belarus-Ukraine 2014-2020

125345554 836023656973961 7926145947217299847 n