×

Повідомлення

Simple Image Gallery Notice: Joomla!'s /cache folder is not writable. Please correct this folder's permissions, clear your site's cache and retry.

 20131119 1076683549Листопадово-полудневою тишею, безлюдними вулицями та ще поодиноким теплим днем зустрічає нас Київець. Але навкруги школи стримане сільське затишшя порушив дзвінок на урок, запрошуючи школярів на науку, а нас - на екскурсію навчальною установою.

Зі всіх сторін територія школи облаштована своєрідними функціональними частинами: є тут і велике футбольне поле, новий спортивний майданчик із тренажерним обладнанням, а ще - вулики із бджолами… Оскільки директора Володимира Матвіїшина у той час не було, то розповісти про шкільні будні учнів, педагогів та ознайомити із начальною установою радо погодилася заступник директора із навчально-виховної роботи Галина Гарник: «Цьогоріч у школі навчається 158 учнів, а це мало порівняно з минулими роками. Однак з кожним роком кількість школярів збільшуватиметься. При школі діє й церковний дитячий хор, а ще гуртки загальної фізичної підготовки та вокальний. Є два комп’ютерні класи із підключеною Інтернет-мережею, комбінована майстерня, фітнес-зал, а ось басейн, на жаль, не зданий в експлуатацію. Співпрацюємо із батьками, для яких проводимо тематичні збори, наприклад, щодо зовнішнього незалежного оцінювання у наступному році. Також беремо участь у мікропроектах. Нещодавно у рамках обласної програми “Спортивний майданчик” (на 2011-2016 рр.) тренажерами обладнано шкільне подвір’я. У Всеукраїнському конкурсі мікропроектів «Здорові діти-здорова нація» визначені переможцями, і кошти в сумі 650 тис. грн. будуть реалізовані вже у наступному році...».

{gallery}img/naselenipunkti/22{/gallery}

Власне, навчальний заклад складається із окремих частин: початкової, середньої, старшої ланки та дитсадка. Тому спершу ми навідалися до наймолодших вихованців установи, які зосереджено поринули у малярство. Дошкільний навчальний заклад із короткотривалим перебуванням «Золотий півник» протягом уже двох років орендує шкільне приміщення. Під наглядом завідуючої Маріїі Мартекляк, вихователів Ольги Равриш та Іванни Шеремети перебуває 16 майбутніх школярів. У той час, як дошкільнята опановували «основи» малярства, другокласники разом із учителем Олександрою Щепаняк проводили «ранкові зустрічі» (що є елементом програми «Крок за кроком»). Така невимушена розмова у пізнавальній формі «про все» перед початком уроку стабілізує дитину до навчання. Власне, педагог керується принципом – полюби дитину такою, якою вона є, і, водночас, допоможи їй стати кращою. Ось уже понад сім років такі своєрідні зустрічі із задоволенням відвідують і батьки, члени родин, адміністрація школи, вчителі.

Відзначає Галина Гарник і факт активної співпраці із медичною установою. Уже сім років у школі ведеться паспорт учня, простежуючи зміни в стані здоров’я . А на основі актів поглибленого медичного обстеження можна твердити про покращення фізичного здоров’я школярів. Але й самі вихованці «не пасуть задніх», адже беруть активну участь у шкільних та районних предметних олімпіадах, спартакіадах та конкурсах, займаючи призові місця. Зокрема,у Всеукраїнських учнівських олімпіадах у минулому році високі результати показали Мар’яна Петровська (10 кл.), Наталія Іваночко (9 кл.), Ірина Гарник, Оксана Безушко, Іванна Грица, Тетяна Опрісник (11 кл.)…

Згадано було про амбулаторію - прямуємо туди. Обслуговує заклад ще й сусідні Держів та Острів. Працюють тут сімейна медсестра Надія Грабовська, акушерка Орися Лютак, фельдшер-лаборант Руслана Струк, медсестра фізпроцедури Ірина Чабан, стоматолог Володимир Рудка, санітар Світлана Костик. А головним лікарем - Мар’яна Пилип’як, яка розповіла, що найчастіше жителі звертаються із гіпертонічними та простудними захворюваннями. Однак за більш кваліфікованою допомогою пацієнтів направляють до Миколаївської центральної комунальної лікарні. Мають амбулаторний транспорт. Хоч статистика не дуже радує: цьогоріч народилося 18, а померло – 28 осіб, але до кінця року показники можуть зрівнятися.

А загалом про будні села розповідає війт Володимир Шайгец: «Населення сільської ради становить майже 1200 осіб. Функціонують у селі адміністративна будівля, амбулаторія сімейної медицини, школа, дитяча навчальна установа. А ще - поштове відділення, яким керує Ірина Клименко, а листоношею Олександра Загорецька, Народний Дім, де директором Віра Демко, церква святого Василя, де настоятелем о. Іван Майкут. До речі, минулого року відзначали 20-річчя святині. Однією із найболючіших проблем є транспортне сполучення із Новим Роздолом , Дрогобичем, тому пропонуватимемо додати на цей напрям маршрутку. У цьому році асфальтом покрили 89 м по вул. Ювілейній, використавши 75 тис. грн. із обласної субвенції; гравієм – 290 м по вул. Чорновола і витратили 24 тис. 800 грн. (18 тис. грн. із державного, а 6 тис.800 із сільського бюджетів). Зараз тривають відновні роботи у Народному Домі, адже ми виграли мікропроект, уже встановлено вікна, плануються заміна дверей та поліпшення фасаду. Ми також є переможцем мікропроекту по дитячій установі, де зараз на стадії завершення капітальний ремонт щодо водопостачання та водовідведення, тому плануємо до кінця року реалізувати кошти. Згідно із програмою «Освоєння непродуктивних земель у сільськогосподарських угіддях» в урочищі Шведова долина ліквідували стихійне сміттєзвалище. А ще розробили проект із відновлення (зачистка) старорічища Дністра на суму 80 тис. грн. (36 тис. грн. - сільська рада, 44 тис. - область) протяжністю 1050 м. Окрім того, ще у цьому році плануємо провести роботи протяжністю 350 м на 32 тис. грн. Також розробили проекти на капітальний ремонт на дорогу до кладовища та проект загорожі, на будівництво котельні для дитячого навчального закладу та на підведення до котельні газу…».

Власне, роботи у селі проводяться. І які б негаразди не ставали на шляху, та спільними зусиллями завжди можна досягнути певного результату.

Василина Васильків.