2148fa2dc702819c9c7d6b8237ccb5bf XLОлександр Мірошніков – уродженець (1962 р.) і житель Миколаєва. Він - всесвітньо відомий майстер каменерізного мистецтва. Після того, як один рік заочно провчився у Московському народному університеті мистецтв, усвідомив, що суто практичні ювелірні тонкощі доцільніше освоювати самостійно.

Тож зараз відомий як надзвичайно талановитий самоук. Водночас аналогів його робіт у світі немає. Зацікавившись школою Фаберже та жанровими ідеями відомих мистців, поступово виробив власний підхід до справи і стиль. До речі, від перших практичних штрихів до готового виробу, що часто-густо народжується із використанням мікроскопа, минає багато часу - навіть до трьох років. Експонати унікальної колекції Олександра Мірошнікова (а серед перших – це скульптури, брошки, серія квітів, мозаїка, що вдало поєднала камінь, кольорові метали та різноманітні мінерали, зокрема, й рідкісні) зберігаються у власних колекціях в багатьох країнах світу. Адже мистецтво Олександра - це дуже сміливі й рідкісні експерименти із каменем, металом, визнані новітніми авторськими технологіями.

Удостоєний трьох відзнак меморіального Фонду Фаберже, серед яких і найвища, в галузі каменерізного мистецтва - «Орден Денисова – Уральського». А ще Олександр Мірошніков - затятий слідопит, фотограф, художник, мисливець, рибалка, вірний друг, люблячий чоловік і батько двох дітей, співавтор альбому «Самородок» (2012)…

...Саме “родзинкою” цьогорічного мистецького дійства організатори вважають зустріч у суботу у великому залі Палацу культури Миколаєва (16.00 – 16.45) із галицьким Фаберже - миколаївцем Олександром Мірошніковим і презентацію його видання «Самородок», створеного спільно із письменницею Марією Чумарною, і не тільки! Бо разом із ними на сцену вийдуть Наталка Криничанка та Олександр Смик. Отож не прогавте!

Серед інших численних цікавинок книжкового свята, що продовжуватиметься в міському Палаці культури Миколаєва, - вручення у суботу (15.00 – 16.00) у дзеркальному залі МПК відзнак усім учасникам конкурсів «Ілюстратор» і «Кращий відгук». Роботи на оцінку журі подали читачі районної бібліотеки для дорослих Ярина Любуська, Надія Бех, Михайло Голевич, Ольга Паламар, подружжя Михайло і Наталія Рудьки, Поліна Виханська, Галина Москаль, Павло Макаревич, Мар’яна Опрісник, школярі Яна Максимів, Діана Дума, Ірина Іщак, Олеся Садова, Соломія Потурай, Анастасія Бережнюк (на конкурс «Кращий відгук»), а також Олег Білокур, Ярослав Мигулович, Ліліана Марків, Божена Зелена, Іванна Романів, Василина Цимбаліста, Ярина Лавринець (на конкурс «Ілюстратор»).

Тож нумо у книжкове море новинок і вражень!

Л.Б.