11

V книжкова толока

МАЙСТЕР-КЛАСИ. І-й поверх. Фойє
19 БЕРЕЗНЯ. СУБОТА
12:00 - 14:00 Виготовлення Великодньої символіки з підручних матеріалів (Христина та Марічка Чипурки).
12:00 - 14:00 Картини з пластиліну (Ганна Осадко - літератор, художник, редактор)

20 БЕРЕЗНЯ. НЕДІЛЯ
12:00 - 14:00 Виготовлення творчої листівки (Мар’яна та Софія Филипчуки)
12:00 - 14:00 Виготовлення ляльки-мотанки (народний майстер, поет, педагог Оксана Смерека-Малик)

І-й поверх. Дзеркальний зал.
СУБОТА
12:00 Анна Андрусяк, Іван Дранчак. Перша книжка молодих авторів. (Закарпаття)
12:30 Лариса Ніцой, Дітям про звіряток. Надія Черкес. Для анголят
13:00 Марія Людкевич, Великий приятель маленьких читачів. Надія Репета. Сонце, вітер, хмаринки
13:30 Дзвінка Матіяш, Наталка Мелетич. Дивовижні Історії про Дива
14:00 Авторські читання, конкурси, ігри

НЕДІЛЯ
12:00 - 12:30 Марія Чумарна. Презентація книжки «Казки для друга»
12:30 - 13:00 Ганна Осадко. Малювання Слова пластиліном
13:00 - 13:30 Зиновій Филипчук, Я радий співати, як сонце крилате
13:30 - 14:00 Нагородження переможців конкурсів. Ігри
14:00 Авторські читання

19 БЕРЕЗНЯ. СУБОТА
11:00 Ярослав Гнатів, «Родимці! Блага краю множаться тілько благами душі...» (200- річчю від дня народження нашого земляка, письменника, громадського діяча, священика Миколи Устияновича)
12:00 Андрій Содомора, Роман Дідула, Марія Якубовська, Василь Стефак, Марія Чумарна. Суголоссяідей
13:00 Тарас Прохасько, Дзвінка Матіяш. Мудрість простого слова
14:00 Павло Чучка, Мирослав Дочинець, Василь Кузан, Вікторія Андрусів. Поліфонія слова
15:30 Дмитро Головатенко, Тетяна Байда «А хто борець, той здобуває світ»
16:30 Мирослав та Мар’ян Лазаруки. Буковинські візії
16:30 Оля Садова, Святослав Турканик, Анна Романська. Співана поезія.
17:00 Маріанна Кіяновська, Мар’ яна Савка, Галина Крук, Ганна Осадко, Юлія Броварна. Поетичний розмай
17:30 Ніна Фіалко, Галина Вдовиченко, Надія Мориквас, Марія Дзюба. Сюжетні лінії
18:00 Отець Ігор Цар. Жиймо так, щоб разом бути в небі

20 БЕРЕЗНЯ. НЕДІЛЯ
12:00 - 12:30 Ірина Фаріон. Презентація книжки афоризмів Юрія Іллєнка «Криниця для спраглих»
12:30-13:00 Ярослав Сватко, Микола Посівний. Бандера в контексті сучасної української політики
13:00 Петро Масляк. Національна ідея і місія. Куди ми йдемо?
14:00 Калина Ватаманюк. Відродження внутрішнього світу
15:00 Олександр Смик, Олександр Вільчинський, Юрій Заводський. Мозаїка творчості
16:00 Юрій Винничук. Ми переможемо сміючись
16:30 Лідія Рибенко. На межі між містом і селом
17:00 Галина Пагутяк. Презентація книжки «Зачаровані музиканти»
17:30 Дзвенислава Чабан-Леус. Роман Ковальчук, Ігор Борщик. Слово, повінчане з музикою
18:00 Оксана Лозова, Наталя Трохим, Надія Черкес, Людмила Каф, Світлана Мудрик, Богдан Чепурко, Богдан Смоляк, Володимир Пішко. Всесвітньому дню поезії присвячуємо
19:00 Ярина Черняк, Маруся Весна, Михайло Малкуш, Петро Рудик. Поезія молодих

1.Миколаївська ЗОШ №1

Видавництво “Аверс”
Оксана Весна

2.Миколаївська ЗОШ №2

Видавництво “Сполом”
Наталія Трохим,
Оксана Лозова,
Володимир Пішко

3.Миколаївська гімназія

Видавництво “Ярославів Вал”
Галина Пагутяк
Презентація книги “Зачаровані музиканти”

4.Миколаївська ЗОШ І ст.

Видавництво “Старого Лева”
Мар’яна Савка

5.Стільська ЗОШ

Видавництво “Каменяр”
Тетяна Грунська,
Іванна Кишеня

6.Демнянська ЗОШ

Марія Людкевич,
Надія Репета

7.Дроговизька ЗОШ

Видавництво “Піраміда”
Оксана Смерека,
Надія Мориквас

8.Розвадівська ЗОШ

Видавництво “Апріорі”
Марія Чумарна

9.Рудниківська ЗОШ

Видавництво “Грані-Т”
Наталія Мелетич,
Роман Бачинський

10.Черницька ЗОШ

Видавництво “Нора-друк”
Галина Вдовиченко,
Теодора Савчинська - Латик

11.Київецька ЗОШ Леся Павлів, Ігор Борщик
12.Роздільська ЗОШ

Видавництво “Теза”
Вінниця

13.Новосілко-Опарська ЗОШ

Видавництво “Тріада”
Ярослав Сватко

14.Гірська ЗОШ

Видавництво “Папуга”
Зеновій Филипчук

15.Веринська ЗОШ

Видавництво “Піраміда”
Сергій Трохимович

16.Більченська ЗОШ

Видавництво “Ставропігійон”
Олесь Гордон

17.Криницька ЗОШ

Видавництво Тетяни Фролової
Т. Фролова,
Л.Молнар

ЯКА МНОГОГРАННА ЛЮДИНА — ЦЕЙ ОЛЕКСАНДР СМИК

Поет-пісняр Олександр Смик крім виконаня та створення пісень займається драматургією, є членом багатьох національних спілок України: театральних діячів, кобзарів, журналістів та Всеукраїнської музичної спілки. Пан Олександр—автор концептуальних розробок музичних фестивалей: «Тарас Бульба», « Вивих», « Повстанські ночі», «Лаба», « Золоте підпілля», «Зелений цвіт — цвіт надії», « Кобзарські сезони Волині». Організатор першого приватного Будинку творчості « Потік Ірва».

МИ ПОВИННІ ВИХОВУВАТИ У СОБІ СТРИЖЕНЬ САМОДОСТАТНОСТІ

« Звідки народжується письменник? Звідки бере першовитоки Слово — огненний пломінь, який горить через віки, якщо він справжній...». « Великий письменник почитається тоді, коли він уміє відчувати чужий біль більше, аніж свій власний...». « Параліч духу — ось та найважніша причина всіх наших бід і нещасть... Параліч духовності...». « Справжня творчість — це спалах і горіння, це любов і спопеляюча пристрасть, це вогнище, у якому згоряє нещирість, неправда і лицемірство...». Такі, та ще багато подібних думок-перлів через « любов-слово-любов» проповідує своєю невгамовною творчістю Марія Якубовська, яка показує себе « у дзеркалі слова» мужньо, мудро, гідно...

УСЕ ПОВТОРЮЄТЬСЯ, ЗАЛИШАЮЧИСЬ НЕПОВТОРНИМ

У дитинстві її однаково чарували безмежні рівнинні простори під високим небом Чернігівщини і цвітіння яблуневих садів у рідному Неслухові, що недалеко від Львова. Це Оксана Лозова, мамин східний і батьків західний край якої поєднані у її серці. Змалку була вразливою дитиною — або сміялася, або плакала. Через граничну відвертість перед світом, зазнала і багато радості, й немало розчарувань.

"Усе справжнє іде чере з серце..а що не через серце ,то або підробка,або робота байдужої ,приспаної душі..."- Ці слова з книжки Романа Дідули "В тиші серця". Щоб не читав у Романа Дідули всюди вражає атмосфера довірливості,слово чисте, прозоре і з трепетом перевертаєш кожну сторінку і ніби сам перебуваєш в атмосфері того, про що розповідає автор.

Львів’янка, родом із Сокальщини. В усьому обстоює засади людяності й порядності. Велика прихильниця українського поетичного слова.

Родом зі Львова. Живе в селищі Добротвір, що над Бугом. Рішуче підпорядкувала своє життя витворенню красивого й корисного. За освітою – поліграфіст. Поетеса-спілчанка, педагог, психолог, цілитель.

Львів’янин, родом із Тернопілля. Енергійний, принциповий, талановитий. Людина глибоких знань. За освітою – філолог. В українській культурі – зі шкільних літ. Поет, есеїст, народознавець, педагог. Письменник-спілчанин. Автор книжок поезій, гумору, звичаєвих трактатів «Українці» й «Небесна родина». Упорядник збірників розвиткових текстів для школярів.

Богдан Смоляк, львівський письменник, не так давно вивершив своє поетичне вибране (Словник мовчання: Львів: «Апріорі», 2010), яке засвідчило поетову вірність орієнтирам молодості.

Володимир Пішко, поет з Карпат, своєю новою книжкою «Терноглід» (Львів: «Сполом», 2010) долучився до кращих зразків української любовної лірики. Ця поезія вистражданої ніжності здатна промовляти до глибини людського серця, яке створене для любові як до випробування. Поет побожно передає красу карпатського краю, свого села Бусовисько, де сама природа є активним учасником любовної драми.

В 2005 році приїхала я з подругами на ювілей до нашої студентської товаришки в Ужгород. Вона зустріла нас на вокзалі, і дорогою до квартири запропонувала нам відвідати одне цікаве місце, яке нещодавно відкрили в місті. Зупинилися ми біля невеликого будиночку з вивіскою : Корчма "Деца у нотаря". Зайшовши у просторий двір, ми були подивовані численними "експонатами" і облаштуванням не то кав'ярні, не то музею під відкритим небом. Різні предмети з гумористичними написами налаштовували на веселий лад.

Петро Рудик - коваль, студент 1-го курсу журналістики ЛНУ ім. Івана Франка. Самобутній поет і декламатор.

Марія Весна - студентка 4-го курсу полоністики ЛНУ ім. Івана Франка,  поетка, авторка оригінальних текстів на межі поезії і прози, опублікованих в численних альманахах і збірниках.

Михайло Малкуш - студент 2 курсу ф-ту "прикладна математика" ЛНУ ім. Івана Франка. Пише вірші і прозу. Перекладає з англійської, чеської, польської.

Ярина Черняк - поетка, перекладач. Перекладає з англійської, чеської, білоруської, литовської, грузинської, польської - і на польську.

Вперше на «Книжкову толоку» приїдуть до нас гості з Чернівців .Це письменник і директор музею Володимира Івасюка Мирослав Лазарук. Автор поетичних книг «Коломия» (1988), «Покрова» (1993), «Ночі з амазонкою» (1996), «Містечкові містерії» (2001), «Пантір» (2006), прозових – «Птах самотній» (1996), «Збирачі маку»(1999), «Лепра – Інавгурація»(2006), есеїстичних – «Микола Вінграновський. Степовий Сварог»(2009), «Через терни до любови»(2009), п”єс «Видіння судної ночі»(2001) та «Дуель у божевільні»(2007).

З Волині до нас приїдуть Тетяна Байда,авторка художньо-документальної повісті»Довго мовчали смереки» зачитувався майже весь Миколаїв.,бо так знаписати могла тільки людина,яка сама пережила дуже багато. ЇЇ п’ятнадцятилітньою звинуватили у... надмірній любові до України. Після принизливих допитів відправили в Уссурійську тайгу валити ліс, будувати бараки. Всього в таборах вона пробула 5 років 1 місяць і 7 днів. Те, що довелося пережити, інколи важко передати словами, а слухати без сліз неможливо.

Андрій Содомора - діяч культури, що став з’єднуючим кільцем у неперервному ланцюгу духовно-культурної еволюції людства між античністю і сучасністю. Так важливо, що античне Слово, грецьке і латинське, звучить українською мовою, утверджуючи її рівною з усіма мовами світу вкотре тепер. Краса ідеалів, образів тієї так далекої, а такої світлої епохи, що проявляється через це Слово, виражене милою українською мовою, особливо відзивається в серці кожного читача.

«Господь навчив мене, як любити ворогів і ненавидящих нас. А цього не навчить ніяка школа, окрім тяжкої школи іспитів і довгої розмови з самим собою. Я тепер почуваю себе як не досконалим, то принаймні бездоганним християнином. Як золото з огня, як немовля з купелі, виходжу я тепер із темрявого чистилища, щоб розпочати новий, благородніший шлях життя. І це я називаю істинним правдивим щастям!»

Творчість Марії Чумарної звертає нашу увагу на потужний пласт української давнини, звідки б’ють духовні джерела «божественної сили» і закликає нас «стати носіями ідеї безсмертя людини, народу, нашої благословенної колиски – України». Що ж це за джерела? Це «знання про закони світотвору» у звичаєвій культурі; образи-символи у вишивці на сорочці, рушниковому Полотні, цьому «вселенському Полі, яке називаємо Космосом, Буттям»; Слово у притчах, давніх міфологічних легендах, цих «зернах людської мудрості».

Ніколи не купувала книг навмання. Приводом для покупки завжди слугувала якась інформація чи про книгу, чи то про її автора. Тому так полюбилася мені Миколаївська книжкова толока, що саме там є можливість «відкрити» для себе нові імена в сучасній українській літературі.

З кожним роком розширюється географія учасників Миколаївської толоки: Закарпаття та Івано-Франківськ, Тернопільщина і Київ. Дуже хочеться, аби шанувальники слова могли познайомитися з творчими людьми Рівненщини – волинського краю, що дав українській літературі таких майстрів слова, як Улас Самчук, Борис Тен, Григорій Чубай…

У 2009 році з ініціативи Люби Хомчак відбулася перша в Стрию книжкова толока.

Миколаїв мав до цього уже три такі події, і думалось, що в Стрию також можна спробувати. На жаль, відвідувачів виявилось значно менше, ніж очікувалось. Але загалом серед учасників були яскраві особистості.

Моє знайомтво з Ганною Осадко почалось декілька років тому на сторінках Поетичних майстерень. Почалось - і не закінчилось, вірніше, його не можна вважати завершеним, бо Ганна, як гейзер, постійно виплескує з душі і серця нові ідеї, як зробити наш світ добрішим і елегантнішим, дивує кожного дня.

Дзвінка Матіяш – представниця середнього покоління української літератури (того, яке трохи старше за наймолодших). Сама ж авторка уродженка Києва.Має сестру.Зараз Дзвінка пише твори для дітей.З "дорослої" прози - збірка оповідань/новел "Роман про Батьківщину", та "Реквієм для листопаду" - розповідь про дівчину, яка втратила маму...

Петро Олексійович Масляк — український науковець, економіко-географ, професор кафедри географії України КНУ ім. Т. Шевченка, доктор географічних наук. Педагог, вчений, громадський діяч, публіцист,письменник. Основний науковий інтерес — територіальна організація суспільства, геополітика, українознавство, країнознавство, топоніміка, методика викладання географії. . Академік Академії наук вищої освіти України.

Закінчила факультет журналістики Київського державного університету... Автор телевізійних передач на тему автентичності карпатського краю... Переможниця кінофестивалю в Хмельницькому — 2005... Автор поетичних збірок та збірки оповідань «Фізіологія жіночої депресії»..."

223d3e825305be1390f95e96c8b494f2 XLГалина КРУК (нар.1974) – поет, прозаїк, філолог-медієвіст (захистила дисертацію на тему “Українське низове бароко: поетика стилю і жанру”, 2001), член Асоціації українських письменників. Авторка поетичних збірок "Мандри у пошуках дому" (Львів, 1997) і "Сліди на піску" (Київ, 1997), а також численних публікацій у літературній періодиці. Поетичні твори ввійшли до альманахів і антологій "Привітання життя'95" (1996), "Початки" (1998), „Протизначення” (2001), „Королівський ліс” (2001) та ін.; перекладалися англійською, німецькою, російською, польською і хорватською мовами. Вірші та оповідання для дітей друкувалися в дитячих часописах (“Соняшник”, “Пізнайко” та ін.) та антологіях.

513d7a0ab11e38f7bd117d760146fed3 XLНародилася 13 березня 1979 р. Живе у Вінниці. Поет, бард, прозаїк, художник-дизайнер, автор музики до казок.Видала аудіо книгу: “Такі собі казки”.

b3404be4ce8e34f9427382fa15263dea XLНародилася 17 листопада 1973 у Нестерові ( нині Жовква Львівської області).У 1997 році закінчила філологічний факультет Львівського університету. У студентські роки належала до жіночого літературного угруповання ММЮННА ТУГА (Мар'яна Савка, Маріанна Кіяновська, Юлія Міщенко, Наталка Сняданко). Українська поетеса, прозаїк, перекладач, літературознавець. Член Національної спілки письменників України. Координатор Львівського осередку Асоціації українських письменників.

cf0c9728d8bedab6603748ee4cc837b5 XLСавка Мар'яна Орестівна народилася 21 лютого 1973 року в м. Копичинці Тернопільської області. У юності займалася співом і театром. Закінчила у Львові університет - українську філологію. У студентські роки належала до жіночого літературного угруповання ММЮННА ТУГА. Поетеса, дитяча письменниця, літературознавець, публіцист, головний редактор "Видавництва Старого Лева. Поезія Мар’яни Савки перекладена польською, англійською, білоруською, російською, литовською мовами. Член АУП і НСПУ. Лауреат Міжнародної журналістської премії ім. Василя Стуса за книги поезій ( 2003).