Петро Олексійович Масляк — український науковець, економіко-географ, професор кафедри географії України КНУ ім. Т. Шевченка, доктор географічних наук. Педагог, вчений, громадський діяч, публіцист,письменник. Основний науковий інтерес — територіальна організація суспільства, геополітика, українознавство, країнознавство, топоніміка, методика викладання географії. . Академік Академії наук вищої освіти України.

Автор романів «Три сни українця», «Аспірантура», «День Незалежності» та повісті «Іудине дерево» Український Має понад 500 наукових і науково-публіцистичних праць. . Події роману»День незалежності» відбуваються в сучасній Україні. Все справжнє: Дніпро, Київ, вулиці, установи, гуртожитки, навіть автобусні маршрути. Реальні люди: чоловіки й жінки, студенти й пенсіонери, міліціонери й дачники. Реальна і ситуація: до влади прийшло чергове політичне угрупування, і між переможцями починаються «розбірки». Але чи дійсно всіреальні? Адже дія роману відбувається не сьогодні, а десь у майбутньому. Саме туди переміщується на своїй «машині часу» геніальний вчений Хома. То якою буде наша країна в майбутньому, який шлях обере? Над цим пропонує замислитися автор роману «День Незалежності», що вийшов у видавництві «Геопринт».

Події роману «День незалежності» відбуваються в сучасній Україні. Все справжнє: Дніпро, Київ, вулиці, установи, гуртожитки, навіть автобусні маршрути. Реальні люди: чоловіки й жінки, студенти й пенсіонери, міліціонери й дачники. Реальна і ситуація: до влади прийшло чергове політичне угрупування, і між переможцями починаються «розбірки». Але чи дійсно всі ті люди й ситуації настільки реальні? Адже дія роману відбувається не сьогодні, а десь у майбутньому. Саме туди переміщується на своїй «машині часу» геніальний вчений Хома. То якою буде наша країна в майбутньому, який шлях обере? Над цим пропонує замислитися автор роману «День Незалежності», що вийшов у видавництві «Геопринт».Петро Масляк один з провідних геополітиків – його геополітичні прогнози цікавлять дуже багатьох українців і не тільки. « В чому ж причина очевидної кожному зростаючої розбалансованості життя суспільства?

На мою думку, вона полягає в тому, що вибудувана система державного управління повністю позбавлена внутрішньої логіки.

Лише вкрай примітивні люди здатні уявити собі, що захопивши владу вони можуть робити з державою все, що їм заманеться, а система все одно буде працювати.

Так не буває, панове! Це чистої води ілюзія і утопія. Яким би великим начальником ви не були, але заправлена вами невідомо чим машина не поїде. Потрібен бензин.

Внутрішню логіку двигуна внутрішнього згоряння не здатен відмінити жоден диктатор і тиран. Так само і з внутрішньою логікою державного механізму.

Нинішній владний механізм начисто позбавлений внутрішньої логіки і тому не здатен не тільки ефективно працювати, але й діяти взагалі. Протиприродною є правляча коаліція комуністів з олігархами-капіталістами.