У 2009 році з ініціативи Люби Хомчак відбулася перша в Стрию книжкова толока.

Миколаїв мав до цього уже три такі події, і думалось, що в Стрию також можна спробувати. На жаль, відвідувачів виявилось значно менше, ніж очікувалось. Але загалом серед учасників були яскраві особистості.

Ми відкрили тоді для себе літературне Закарпаття. На толоці був присутній впродовж двох днів Олександр Гаврош. Це ім’я було відоме нам, зокрема, з газетних публікацій в «Україні молодій». Молодий, енергійний, амбітний, допитливий – він у мене викликав асоціації з героєм «Трьох мушкетерів» - Д’артаняном. Після знайомства з нашим містом, яке йому, до речі, дуже сподобалось, і яке він відвідав вперше, Олександр запропонував познайомити стриян зі своїми побратимами-закарпатцями. Слова він дотримав, і невдовзі до Стрия із-за Карпат завітали на наші щочетвергові літературні посиденьки молоді літератори – Василь Кузан та Мирослав Дочинець. Захотілось продовжити асоціативний ряд (як же Д’артан’яну без вірних побратимів?) – і після короткого знайомства мрійливий та романтичний поет Василь Кузан набув рис Араміса...

А коли почав виступати мукачівець Мирослав Дочинець – небагатослівний, інтелігентний, аристократичної зовнішності, з гарно поставленою вимовою – зразу подумалось: «Та це ж найсправжнісінький граф Де Ла Фер, мушкетер Атос!...». Майстер короткого жанру – його новели, на мою думку, не мають рівних в Україні. Його афоризми – це справжні літературні перлини. З собою пан Мирослав привіз щойно видану книжечку «Многії літа, благії літа». Слід сказати, що такого ажіотажу, який спричинила ця мудра книжечка – записки старого діда Ворона – в Стрию ще не було. Більше двох тисяч екземплярів розійшлось в книгарні за короткий час. Тепер письменник видав книжку «Вічник» - це теж продовження теми «Многії літа..», але в більш розширеному, літературному форматі. Книжка зачіпає глибини нашої душі, висвітлює головні заповіді життя. Не можна не згадати роман пана Мирослава «Лис у винограднику», який викликав бурхливе обговорення, але не залишив нікого байдужим. Думаю, що він ще не раз здивує читачів своїм влучним яскравим словом та багатогранним талантом. Справжній «граф Де ла Фер – мушкетер Атос» з вишуканими манерами та бездоганним смаком!