З кожним роком розширюється географія учасників Миколаївської толоки: Закарпаття та Івано-Франківськ, Тернопільщина і Київ. Дуже хочеться, аби шанувальники слова могли познайомитися з творчими людьми Рівненщини – волинського краю, що дав українській літературі таких майстрів слова, як Улас Самчук, Борис Тен, Григорій Чубай…

Сьогодні на рівненській землі плідно працюють Євген Шморгун, Андрій Кондратюк, Петро Красюк, Степан Бабій, Микола та Любов Пшеничні, Микола Тимчак, Неоніла Диб’як…

Очолює Рівненську обласну організацію Національної спілки письменників України, яка об’єднує 37 літераторів, Лідія Рибенко. Письменниця та видавець, член редколегії літературно-краєзнавчого журналу «Погорина», упорядник антології «Літературна Рівненщина». До речі, в другому виданні антології представлено творчість вихідця волинської землі, а нині вашого земляка, стриянина Віктора Романюка.

Твори Лідії Рибенко відзначаються філософським осмисленням життя, деяким з них притаманні елементи фантастики (роман «Золото Мірабіліса», повісті «Бо ти-людина», «Острів фіксованих»).

Євген Шморгун, творець багатої і різноманітної прози, тонкої лірики, драматургії є одним з патріархів спілки. Багато творів про рідну природу з’явилися завдяки спільним мандрам автора з відомим травознавцем краю - Іваном Носалем. Найвідоміші його твори увійшли в трьохтомне видання.

Остання книга письменника «…І пітьма не здолала його», присвячена 450-річчю створення української Першокниги - «Пересопницького Євангелія», річниця якої буде відзначатися у серпні 2011 року. І це не випадково, адже семирічку автор закінчував у Пересопниці - древній столиці удільного князівства XII століття. З дитячих літ таємничі перекази, пов’язані з пересопницьким городищем, будили уяву майбутнього письменника. Саме в цьому селі у XVI столітті творилася українська Першокнига - перлина національної духовної писемності, на якій сьогодні складають присягу президенти України.

Сподіваюся на вашу зустріч з авторами Рівненщини на книжковій толоці. Приходьте, і ви матимете можливість поспілкуватися з самобутніми авторами, пізнати їхню творчість та придбати добірку творів, які суголосні саме вашій душі.

Марія Браславець