Андрій Содомора - діяч культури, що став з’єднуючим кільцем у неперервному ланцюгу духовно-культурної еволюції людства між античністю і сучасністю. Так важливо, що античне Слово, грецьке і латинське, звучить українською мовою, утверджуючи її рівною з усіма мовами світу вкотре тепер. Краса ідеалів, образів тієї так далекої, а такої світлої епохи, що проявляється через це Слово, виражене милою українською мовою, особливо відзивається в серці кожного читача.

«Природній еволюційний потік, що виявляє досконаліші форми і поєднання барв, звуку, слів і форми» є тою сформульованою С.М.Реріхом Істиною, яка ставить Красу, і зокрема мистецтво, в енергетичний ряд Космічної еволюції, надаючи їй найважливішу роль в цій еволюції і пояснюючи одвічний, часто несвідомий потяг людини до Краси». (Л.В.Шапошнікова «Мудрість віків»)

Слухаючи Андрія Содомору чи то на «Книжкових толоках», чи на зустрічі, яку влаштувала Люба Хомчак для колективу підприємства, виникала думка, що мабуть цей чоловік-поет має серце багате скарбами духу і досяг у своєму розвитку свідомості такого рівня, що може проникати своєю думкою у прекрасні нетутешні Божі сфери. Брами у ці світи відкриті для нього і бачить він неперервність, непроминущість, незнищенність творчої Краси всіх епох людства. Для нас, простих читачів, ці світи досяжні через таких людей світлоносної Культури.

Той, хто, читаючи вдумливо чи то переклади античних поетів, а чи власні твори Андрія Содомори, слідує за думкою поета-письменника, побачить світ його очима, і якщо цей світ збудить у читачеві прекрасні почуття, наповнить серце радістю, то письменник здійснив важливу справу. Бо тоді радіють і небеса. Стався зв'язок між небесами і землею.

Тому так важливо, щоб письменник торкався у своїй творчості Красивих сфер, а якщо й показував потворне, то з метою викликати відразу до нього, а не будити в людині звіра.

Вся творчість Андрія Содомори, з якою я знайома, світла і красива. Сподіваємось нових зустрічей з духовною Красою Андрія Содомори на цьогорічній ювілейній «Книжковій толоці».

Ірина Козар

С. Держів