miroМиколаїв має таланти. Є ті, хто через обставини опинився в іншому куточку України, є й ті, кого доля закинула ще далі. Олександр Мірошніков із раннього дитинства ходить вулицями Миколаєва, від народження живе тут. І творить. Не всі знають його, бо не є публічним діячем. Але маємо щастя жити поруч з людиною, у якої всесвітня слава, титулів – не злічити. Заслужений діяч каменерізного і декоративно-прикладного мистецтва; ювелір-каменеріз вищої кваліфікації, заслужений і почесний ювелір; головний майстер; кавалер орденів Карла Фаберже, Михайла Перхіна, Денисова-Уральського, Франца Бірбаума, ювілейного і персонального знаків Фонду Карла Фаберже, дванадцятипроменевої зірки «Кредо». Попри найвищі нагороди, Олександр Мірошніков завжди працював і працює не заради них, а заради мистецтва, ідеї. Універсальний художник у царині каменерізного і ювелірного мистецтва зізнається, що свою маленьку батьківщину – Миколаїв – не проміняє навіть на видатні столиці світу, куди його заманюють, як кажуть, медом і пряником. Тут він живе і творить свої шедеври, а наснагу черпає із довкілля. Тут незабаром відбудеться вручення перехідного колару для Миколаєва – це теж творіння Олександра Мірошнікова.

Перша (і наразі єдина) персональна виставка робіт митця відбулася у Києво-Печерській Лаврі 2004 року. Збірні експозиції під назвою «Чари каменю» були у національному, історичному музеях та картинній галереї Львова, а також за кордоном, зокрема, у Петербурзі, Москві. Цьогоріч навесні в Івано-Франківську серед інших експонувався творчий доробок Мірошнікова «Сакральний птах Трипілля». Про творчість Олександра можна дізнатися на сайті www.miroshnikov.com.ua (тимчасово на реконструкції). А ще – у двох виданих альбомах. Третій - ювілейний – спільний мистецький проект Олександра Мірошнікова і відомої письменниці Марії Чумарної під назвою «Самородок» (днями побачив світ) презентуватимуть завтра, 8 серпня, у Львові у музеї етнографії та художнього промислу інституту НАН України. Під час презентації відбудеться і творча зустріч. На цю грандіозну мистецьку подію очікується приїзд із-за кордону представників Міжнародного меморіального фонду Карла Фаберже, видатних експертів, мистецтвознавців, діячів каменерізної справи, інших знаменитостей. Розпочнеться захід о 14-й годині.

Для кожного із нас, зокрема колективу редакції «Громади», ювілей знаменитого земляка-митця – це привід побажати йому творчої наснаги, творчого гарту, творчого довголіття. З роси й води Вам, шановний Маестро!

У Миколаєві живе ще одна людина, яка готова обійняти півсвіту і чию маленьку квартиру відвідують не рідше, ніж великі громадські споруди. Його називають «галицьким Фаберже», але його мистецькі роботи із дорогоцінного каміння та металу настільки оригінальні, що колись будуть говорити – це стиль Міро. Він –  дорогоцінна окраса Толоки, потрапити до нього в гості є вінцем цього свята.

 20120819 1187752472- Олександре, усі ми родом із дитинства. Ваші захоплення також звідти?
- Очевидно, що так. Адже малими ми часто ходили на склозавод на Болоні у Миколаєві, де вироблялося гутне скло, а довкола лежали гори каміння і кольорового битого скла – червоного, синього, зеленого, жовтого. Ми любили порпатися у ньому і вибирати кольорові шматочки. Можливо, це і відбилося на подальшому занятті. А ось у Сибіру, коли проходив переддипломну практику у Братську, познайомився із правдивим кольоровим камінням, бо з дому знав лише сірий демнянський. Коли я побачив виготовлені із самоцвітів підставки, підсвічники, попільнички, то зрозумів, що це просто марнування і руйнування каменю.

bd3ae3397a346906fa365a98f1c695e4 MВалентин Скурлов, експерт аукціонного дому “Крісті”, кандидат мистецтвознавства, історик ювелірного мистецтва:
- Роботи Олександра вразили власним почерком майстра, вибором теми, використанням значної палітри каменів, колосальною трудомісткістю і схильністю до мініатюризації. …Художник не такий простий, як, власне, не може бути простим будь-який художник. Пізнаючи мікросвіт, в зображенні якого Олександр досягнув рівня метра української мініатюристики Сядристого, галицький ювелір мислить категоріями прямо протилежного масштабу, – а саме ідеями космізму, втілює відлуння вселенських ідей великого Вернадського, Чижевського та Ціолковського, прагне осягнути Божий світ.