60089bfd39c4e90e37ccd64af3e7cb70 XLУ 2009 році вийшла у світ книжка дрогобицького історика Василя Ільницького «Дрогобицька округа ОУН: структура і керівний склад (1945-1952 рр.)». Йдеться тут і про уродженців нинішньої Миколаївщини. Серед провідників і референтів районних, надрайонних та окружних проводів ОУН, а також співробітників референтур надрайонних та окружних проводів названі Ярослав Богдан («Всеволод Рамзенко») з Роздолу, Юрій Грица («Юрко») з Надітичів, Богдан Деленко («Чорний»), Яків Яцишин («Вір»), Семен Савка («Сокіл», «Рум») з Раделичів, Орест Федун («Ікар», «Орест») з Більчого, Онуфрій Підгородецький («Швейк») з Рудників, Михайло Хомчак («Владко», «Касіян»), Євген Пришляк («Ярема», «Чорнота») з Миколаєва. Орест Федун («Ікар»).

Народився 9 вересня 1922 р. у Більчому в сім’ї Івана і Сидонії-Стефанії з дому Ріпецька, які працювали вчителями у місцевій народній школі. Навчався в гімназії. Був районним провідником Юнацтва ОУН. Проходив вишкіл у старшинській школі УПА «Олені». Був бунчужним у сотні УПА командира «Вікторії». Старший вістун УПА. Референт пропаганди Дрогобицького надрайонного проводу ОУН з весни 1945 р. до вересня 1946 р. і провідник цього ж проводу до 30 жовтня 1946 р., коли загинув у с.Уличному Дрогобицького району.

Тоді ж загинули командир ТВ «Маківка» і військовий референт Дрогобицького окружного проводу ОУН з квітня 1946 р. «Богдан», «Щит», господарський референт Дрогобицького надрайонного проводу ОУН «Сумний», провідник Дрогобицького районного проводу ОУН, Теодор Баб’як («Віктор», «Зенон», «Гаєвий») з червня 1945 р. до жовтня 1946р., референт пропаганди Дрогобицького районного проводу «Знак», друкарка надрайонного проводу «Леся».

Юрій-Андрій Грица («Юрко»).

Народився у Надітичах 10 жовтня 1925 році у сім’ї Василя і Марії-Олександри з роду Балаким. Василь Грица працював юристом у Варшавському воєводстві. Тому його син Юрій своє дитинство провів у Варшаві, де отримав вищу освіту. Під час німецької окупації Ю.Грица прибув до Надітичів. Керував підпільною організацією ОУН у сільськогосподарському ліцеї в Черниці. Виконував спеціальні доручення провідника Дрогобицького обласного проводу ОУН Зиновія Тершановця («Федора»). Із січня 1947 року Ю.Грица – організаційний референт Стрийського районного проводу ОУН, а з жовтня 1949 р. до березня 1950 р. – провідник Стрийського надрайонного проводу ОУН. Загинув 19 березня 1950 р. у передмісті Стрия у бою з енкаведистами. Місце його поховання невідоме.

Богдан Деленко («Чорний»).

Народився 17 січня 1923 р. в Раделичах у сім’ї Вітольда та Іванни-Марії Ладижинської. Мав незакінчену вищу освіту. У підпіллі перебував з 1945 р. Був керівником технічної ланки Дрогобицького надрайонного проводу ОУН. Нагороджений Бронзовим Хрестом заслуги (15.10.1949 р.). Загинув 23 червня 1951р. у с.Довгому біля Дрогобича.

Семен Савка («Сокіл»).

Народився 30 листопада 1931 р. у Раделичах в селянській сім’ї Антона і Параскеви Пікулик. Працював пропагандистом Дрогобицького надрайонного проводу ОУН. У травні 1951р. його призначили референтом пропаганди цього проводу. Загинув 26 жовтня 1951 р. біля с.Орова на Сколівщині.

Роман Сколоздра.