Історія села Розвадів
- Деталі
- Перегляди: 711
Старовинне село Розвадів розташоване на лівому березі р. Дністер і лише кільканадцять господарств знаходиться на правому березі.
Уперше село згадано в письмових документах у 1467 р., хоч цілком імовірно, що його заснували ще в часи Галицько-Волинського князівства, проте, на жаль, такі документи не збереглися.
Історія села Надітичі
- Деталі
- Перегляди: 1536
Село Надітичі розташоване на Придністровській рівнині, на правому березі ріки Дністер в Миколаївському районі. Львівської області.
У 2011 році в селі нараховувалось -130 дворів та проживало - 480 жителів.
Історія села Черниця
- Деталі
- Перегляди: 1655
Село Черниця розташоване на Придністровській рівнині, поблизу міжнародної автомобільної дороги Чоп – Київ , на правому березі ріки Дністер в Миколаївському районі Львівської області. У селі станом на 2011 рік проживає 970 жителів та знаходиться 292 двори.
Історія села Пісочна
- Деталі
- Перегляди: 1440
Село Пісочна розташоване на Придністровській рівнині, рядом з міжнародною автомобільною дорогою Чоп – Київ на правому березі ріки Дністер в Миколаївському районі Львівської області. У 2011 році в селі нараховувалось 680 дворів та проживало 2570 жителів.
Історія села Березина
- Деталі
- Перегляди: 1137
Село Березина розташоване на лівому березі Дністра в Миколаївському районі. Щодо походження його назви побутує думка, що під час нападів монголо-татарських орд на Україну, зокрема, на Карпати в 1240-х роках, втікачі з гір зупинилися біля березового гаю над Дністром і заснували село, яке й назвали Березиною. Колись в урочищі Зруб росли берези. За переказами засновника села називали Зайшлий, тобто той, який прийшов, забрів у ці гаї. Дотепер в Березині люди мають прізвище Зайшлий.
Історія села Колодруби
- Деталі
- Перегляди: 1291
Село розташоване на лівому березі Дністра, біля місця, де у нього впадає річка Бистриця. Минуле Колодруб тісно пов'язане з історією сіл так званого Комарнівського ключа (тепер це територія Городоцького району). Історія найдавнішого поселення сягає кам'яної доби. Це доказують кам'яні знаряддя (скребки, різці та ножі для обробки продуктів мисливської здобичі, кремінні вістря стріл і списів тощо), знайдені на території так званого Селища.
Історія села Рудники
- Деталі
- Перегляди: 1986
Село Рудники розташоване у південно – західній частині Миколаївського району, займає площу 364,5 км. кв. і є одним із найбільших населених пунктів району. У селі проживає понад 3000 осіб. За даними професора Л.Войтовича перша письмова згадка про с.Рудники датована 1435 роком, проте дослідженнями В.Цегелика доведено, що на території села існував металургійний комплекс у 9-11 ст, який разом із поселенням білих хорватів у с.Стільску є великою знахідкою археологів. І в наші дні на території рибгоспу можна знайти залишки болотяної руди, тому саме від руди походить назва села Рудники.
Історія села Гірського
- Деталі
- Перегляди: 2736
Гірська сільська рада розташована у південно-західній околиці Миколаївського району. Село Гірське є центральною садибою адміністративного об’єднання – Гірської сільської ради.
Село є одним є одним з найбільших у складі адміністративного району за своєю площею та кількістю населення. Станом на 01.01.2011р. кількість населення складає понад 3 тисячі чоловік, серед них значне місце займають молоді сім’ї.
Історія села Поляни
- Деталі
- Перегляди: 1496
У мальовничій лісистій місцевості між двома хребтами, схили яких звернені до півдня і півночі, в широкій долині довжиною 7 км. , розкинулось село Поляна , що належить до Красівської сільської Ради, Миколаївської райдержадміністрації, що на Львівщині. Місцевість села горбиста, ґрунти глинисті, трапляються чорноземи. Віддаленість від центру села до шосейної дороги – 7 км., від райценту Миколаїв – 14 км., відстань до найблищої залізничної станції Миколаїв або Вибранівка – 14 км.