Народився 11.02.1927 р. у с.Велика Воля на Миколаївщині у сім’ї місцевого господаря. Поет, політик, вояк УПА. Початкову освіту здобув у рідному селі. Як студент торговельної школи у Львові, під час німецької окупації, від травня 1943 р. включився у підпільну боротьбу ОУН в рядах юнацтва. З 1944 р. помічник референта пропаганди повітової екзекутиви. 22.03.1945 р. разом з товаришами потрапив у засідку МДБ, був поранений і опинився в тюремних застінках.

Ревтрибунал засудив його на 10 років тюрми і 5 років позбавлення прав. У таборах йому пощастило зустрічатися з багатьма цікавими людьми, серед них майбутнім кардиналом Йосипом Сліпим та закарпатським поетом Андрієм Патрус-Карпатським. У 1954р. Петріва було звільнено. Йому навіть дозволили повернутися на Україну, але у 1957р. його знову заарештували і присудили нових десять років, які він відбував у Дубровлазі у Мордовії. Через шість років у 1963 р. він був достроково звільнений і повернувся до Миколаєва, де перебував під наглядом органів КДБ, працюючи робітником на різних заводах. З 1990р. приймає активну участь у громадському житті. Голова районної спілки політв’язнів.

Ліричний поет, перекладач (перекладає з російської Івана Буніна, Михайла Лєрмонтова, Анну Ахматову, з польської — Владислава Броневського та ін., переклав російською поему Івана Франка “Мойсей”). Видав три збірки поезій (зокрема „Поетичні твори” / Передмова Б.Стебельського. - Оттава, 1992; „Терен у полум”ї” / Передмова Ю.Балеги - Львів, 1997). Окремі його поезії покладені на музику. Прозові твори чекають на видання.