358873fad4914931314b94f2036b503a XLНародився 05.04.1934 р. у с.Розвадові на Мнколаївщині. Був п'ятою дитиною у сім'ї місцевого господаря. Після закінчення сьомого класу працював у Розвадові на кахельному заводі. Тоді почалися перші спроби ліплення з глини різних постатей і предметів та зародилися тяга до скульптури. Відбувши військову службу, рік вчився у школі кіномеханіків у Львові, потім працював у Палаці культури цементників, де продовжував займатися скульптурою. Його роботи стали експонувати на обласних, республіканських і всесоюзних виставках народного і самодіяльного мистецтва. З’явилися публікації про нього у пресі. Але митцеві цього було мало і він продовжував шукати чогось нового. Випадково знайшовши па своєму горищі дві ікони намальовані на склі і звернувся до цього унікального жанру.

Його картини, намальовані олійними фарбами на склі, відзначаються великим розмаїттям сюжетів на теми української літератури, давнього усного фолькльору, пісень, історії українського народу. Персонажі творів селяни й мещани, запорозькі козаки і чумаки, потішні герої казок і сільські мадонни з немовлятами, хитрувато-лукаві учасники торгів на ярмарках і герої українських дум та пісень класики української літератури, особливо Т.Г.Шевченка і Л.Українки. Твори І.Сколоздри зберігаються у різних збірках у країні і за океаном. Видано альбоми його творів, зокрема „Іван Сколоздра. Живопис на склі. – Київ, 1990”.

Народний художник України (2001), один з найбільш оригінальних і самобутніх українських майстрів, мріє про музей своїх картин та скульптур, який би міг би стати окрасою Миколаївщини...