×

Повідомлення

Simple Image Gallery Notice: Joomla!'s /cache folder is not writable. Please correct this folder's permissions, clear your site's cache and retry.

На Покрову урочистості з нагоди 70-річчя УПА у нашому районі наповнилися різними подіями. А розпочнемо із найголовнішого.

Миколаївщина – земля героїв. Це підтвердили і дослідження науковців-істориків, ентузіастів вивчення визвольної боротьби. Віднайдено (зокрема в архівах) відомості про очільників ОУН-УПА районного і вищого рівнів …Із ініціативи депутатського корпусу Миколаївської районної ради вирішено увічнити їхні імена спільно із головним Провідником – Героєм України Степаном Бандерою…

…14 жовтня 2012 року. Парк навпроти головної адмінбудівлі району(вулиця Володимира Великого). Спадає біле покривало із пам’ятника (Степан Бандера у повен зріст на суцільній двометровій кам’яній брилі, поряд на мармуровій плиті – прізвища вояків). У почесній варті – ветерани визвольних змагань та пластуни. Ведуча віча Ірина Іваночко надає слово голові районної ради Ользі Жилі:

«У день 70-ої річниці утворення УПА у Миколаєві відбувається історична подія. Провідник ОУН Степан Бандера – символ нації, символ боротьби за вільну незалежну Україну. Слава про нього поширилась на весь світ. З його ім’ям пов’язана ціла епоха, яка припадає на 1920-1950 роки – час зародження й активного розвитку українського націоналістичного руху. …У такий день хочеться говорити про високе. Адже стоїмо біля пам’ятника, який уособлює символ української нації. У важкий час приходитимемо сюди, шукатимемо щирість і правду. Адже Бандера був відвертим і правдивим, він не шукав інших шляхів.

…До спорудження пам’ятника долучилося чимало людей. Насамперед, назвемо депутата Андрія Тенету, який ще у лютому озвучив ідею. Потрібно відзначити і депутата Ігора Проціва, чий ентузіазм, завзяття та матеріальна допомога посприяли створенню монументу, який перед вами (скульптор Олег Легкий). Вартує підкреслити оперативність та одностайність у підтримці нашого рішення депутатів Миколаївської міської ради на чолі із Ігорем Хімчаком. До благоустрою території долучився депутат Львівської обласної ради Тарас Батенко, завдяки чому велично виглядає не лише сам пам’ятник, а й добре облаштована територія навколо нього. Ми також висловлюємо подяку депутатам районної ради, підприємцям, усім небайдужим, які зробили багато для того, щоби сьогодні відбулося таке урочисте відкриття пам’ятника Степану Бандері. Це такі люди: Богдан Савка, Петро Зробок, Василь Говенчук, Семен Доскочинський, Василь Корда, Микола Сиділо, Андрій Стахів, Іван Корецький, Михайло Кондур, Ярослав Оприско, Марія Чечотка, Зеновій Мостецький. На таблиці, яка є на пам’ятнику, подано інформацію про активних діячів Організації Українських Націоналістів та Української Повстанської Армії родом із Миколаївщини та тих, чия діяльність та життя пов’язані із нашим краєм. Над складанням списку працювали як місцеві дослідники, так і київські історики. Найбільше інформації зібрав Роман Сколоздра.

…Бентежно від того, що тут відбувається. Адже від сьогодні Степан Бандера присутній у цьому постаменті ще в одному місті України – в нашому Миколаєві. Хоча він завжди був у серцях патріотів, людей, які вірили в Україну, вірили в свою силу і робили добру для України справу».

Отці Андрій Павлів, Богдан Огоновський, Ігор Ляхович, Роман Сотник, Ярослав Гарасимів правлять молебень, освячують монумент. У проповіді отець Андрій зазначив, що таке Боже проведіння – адже бути провідником українців випало на долю людини, чиє прізвище у певному перекладі означає «Прапор».Промовець порівняв звитягу Степана Бандери із звитягою біблійного Мойсея. Обидва, долаючи зневіру, фізичні втрати, підступ, вели народ до обраної мети… Лейтмотивом промови отця Романа стали слова про те, що й камінь може запалювати, у значенні того, що пам’ятник Степану Бандері засвідчує наше прагнення бути вірними його гаслу «Бог і Україна».

{gallery}img/video/4{/gallery}

До слова запрошувалися депутат Львівської обласної ради Ярослав Качмарик, багаторічний дослідник героїчних сторінок УПА, історик Роман Сколоздра, голова РО Братства вояків ОУН-УПА Андрій Рудник, меценат Ігор Проців, лауреат Шевченківської премії Василь Шкляр, адмірал флоту України Ігор Тенюх. Ведуча Ірина Іваночко озвучила звернення від керівника дружнього Бахчисарайського району. Кримські татари пережили депортацію і знають ціну волі:

«Любі наші друзі району – побратима! Дозвольте мені, голові Бахчисарайської районної державної адміністрації, від щирого серця привітати громаду Миколаївського району із знаменною подією – 70-річчям утворення Української Повстанської Армії та встановленням пам’ятника на честь Степана Бандери – справжнього патріота, який до останнього подиху боровся за незалежність України. Роль Степана Бандери, Романа Шухевича та інших керівників та вояків ОУН-УПА в становленні української державності переоцінити неможливо. Життя цих людей – це приклад того, як треба любити свій народ та прагнути навіть ціною власного життя зробити його незалежним. Теперішнє та наступні покоління українців низько схилятимуть голову перед світлою пам’яттю всіх цих патріотів, які боролися за Україну. У цей день ми разом з вами схиляємо голову, віддаючи шану героям, які загинули. Ми віримо, що в Україні сьогодні є багато героїв, і в серці кожного горить незгасний вогонь любові до народу та Батьківщини!

З глибокою повагою, та найкращими побажаннями, голова Бахчисарайської районної державної адміністрації Ільмі Умеров».

…Ветерани УПА та кращі пластуни покладають квіти до освяченого пам’ятника. Священники відправляють панахиду за полеглими у боротьбі за нашу незалежність. Поміж промови ораторів співав, а також супроводжував освячення пам’ятника і панахиду львівський хор «Дударик», завершивши віче величною мелодією «Боже великий, єдиний».

Олесь Приймак.

Люди в цьому діалозі

Залиште ваші коментарі

Залишити коментар як гість

0