Як не прикро, період самоізоляції на карантині – це не лише можливістьподбати про себе та родину, але й для когось важкий життєвий етап, коли через карантинні обмеження особи перебувають у домівках зі своїми кривдниками. Таким чином, цей період також носить і певні загрози, зокрема, щодо посилення сплеску домашнього насильства. У групі ризику теперперебувають не лише сім'ї, де раніше були зафіксовані випадки домашнього насильства, а й ті, де хтось тимчасово втратив роботу або заробіток, сім'ї зі складною фінансовою або житловою ситуацією або сім'ї, де є літні чи недієздатні особи. Всі ці обставини, в основі яких лежить ще й психологічний тиск у період карантину, можуть викликати агресію і напруження в сім'ї.

Про них розповідає директор Стрийського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги Марія Николаїшин.

Чи можуть оштрафувати за недотримання встановлених правил?

Рекомендуємо не ігнорувати правилами карантину. Оскільки за їх порушення можуть притягнути до адміністративної відповідальності, наклавши штраф. Звертаю увагу, що такі правила та норми можуть бути встановлені також рішеннями органів місцевого самоврядування. Штраф може бути накладений у розмірі від 17 тис. грн. до 34 тис. грн. Про це йдеться у Кодексі України Про адміністративні правопорушення.

Саме про деякі з них розповідає сьогодні наша гостя - директор Стрийського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги Марія Николаїшин.

Чи можна знаходитися у громадських місцях без маски?

   Установлена пряма заборона на перебування в громадських місцях без одягнутої маски чи респіратора. Ця норма набула чинності 6 квітня.

Консультує Марія Николаїшин - директор Стрийського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги.

Пані Маріє, розкажіть, будь ласка, хто такі батьки –вихователі?

Батьки-вихователі це особи, які заміняють батьків. Вони є законні представники своїх вихованців і захищають їхні права та інтереси в різних органах державної влади, у тому числі, й судових, як опікуни або піклувальники без спеціальних на те повноважень. Таке визначення сформульовано у статті 31 Закону України Про забезпечення організаційно-правових умов соціального захисту дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування.

Тоді ця інформація саме для Вас від головного спеціаліста Миколаївського бюро правової допомоги Стрийського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги Лілії Корінець.

Що таке фермерське господарство?

Фермерське господарство - це форма підприємницької діяльності громадян, які виявили бажання виробляти товарну сільськогосподарську продукцію, здійснювати її переробку та реалізацію з метою отримання прибутку на земельних ділянках, наданих їм у власність та/або користування, у тому числі в оренду, для ведення фермерського господарства, товарного сільськогосподарського виробництва, особистого селянського господарства. Таке визначення подано у частині першій статті 1 Закону України "Про фермерське господарство".

Про це розповідає директор Стрийського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги Марія Николаїшин.

Спочатку хочу звернути увагу читачів на двох важливих поняттях: земельна ділянка та право власності на землю. Земельна ділянка – це частина земної поверхні з визначеними щодо неї правами. Вона обов’язково має установлені межі, певне місце розташування.Право власності на землю передбачає право володіти, користуватися та розпоряджатися земельною ділянкою. Право власності на земельну ділянку поширюється на простір, який знаходиться над та під поверхнею ділянки на висоту і на глибину, необхідні для зведення житлових, виробничих та інших будівель і споруд.

Про це ми спілкуватимемося із директором Стрийського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги Марією Николаїшин, продовжуючи започатковану серію статей у рамках нашої рубрики «Правова допомога».

sesia
   Миколаївська районна рада повідомляє, що чергова 50-та сесія районної ради 7-го демократичного скликання відбудеться о 10.00 год.  12 травня 2020 року у сесійному залі адміністративного будинку ради.
  Просимо подавати у виконавчий апарат районної ради пропозиції щодо питань, які вносяться на розгляд пленарного засідання для забезпечення їх попереднього обговорення з метою формування порядку денного сесії.

Розповідає головний спеціаліст Миколаївського бюро правової допомоги Стрийського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги Лілія Корінець.

Пані Ліля, скажіть будь ласка, чому саме говоримо сьогодні про відпустку без збереження заробітної плати?

Багато наших клієнтів телефонують із запитаннями, які стосуються оформлення відпустки без збереження заробітної плати у цей період. Саме це нас спонукало надати розгорнуту консультацію на таку тему.

Чи законодавством урегульовано надання такої відпустки особам, які мають дітей?

Дуже слушне питання. Так, пунктом 31 частини першої статті 25 Закону України «Про відпустки» матері або іншій особі для догляду за дитиною віком до 14 років на період оголошення карантину на відповідній території надається відпустка без збереження заробітної плати в обов'язковому порядку.

     Найменування об’єкта оцінки:частина приміщень Миколаївського відділу кінопрокату загальною площею 361,81 м.кв, за адресою: Львівська область, Миколаївський район, м.Миколаїв, вул.Шевченка,1.

       Мета проведення незалежної оцінки: визначення ринкової вартості для приватизації шляхом викупу орендарем.

Дата оцінки (дата, на яку проводиться оцінка майна) – згідно договору про надання послуг з оцінки майна.

            Конкурсний відбір суб'єктів оціночної діяльності буде здійснюватися відповідно до Положення про конкурсний відбір суб’єктів оціночної діяльності для проведення незалежної оцінки майна спільної власності територіальних громад Миколаївського району.

До участі в конкурсі допускаються претенденти, які діють на підставі чинного сертифіката суб’єкта оціночної діяльності.

Учасникам конкуру необхідно подати конкурсну документацію, яка складається з конкурсної пропозиції та підтвержуючих документів.