12345657800   У зв'язку із настанням сухої вітряної погоди протягом 21-27 січня 2020 року на території області зареєстровано 37 пожеж в екосистемах. На території Миколаївського району станом на 27.01.2020 рік виникло 14 пожеж з яких 5 пожеж виникли внаслідок спалювання сухої трави. Виявлено 1-ну загиблу особу та нанесено значні матеріальні збитки у сумі 288900 грн.
   Основною причиною виникнення пожеж є неконтрольоване випалювання сухої трави на сільгоспугіддях, торфовищ, відключень повітряних ліній електропередач. Пожежі в екосистемах завдають значних матеріальних збитків для держави, та незворотніх для екології. Внаслідок горіння сухої трави, торфу в повітря потрапляє велика кількість небезпечних речовин, які забруднюють навколишнє середовище та призводять до природних катаклізмів.

З метою забезпечення протидії пожежам у природних екосистемах власникам земельних ділянок необхідно виконувати наступні заходи, а саме:
- утримання у догляді земельні ділянки відповідно до вимог статей 91, 96, 103 Земельного кодексу України;
- не допускати накопичення на сільськогосподарських угіддях, в лісових масивах та на торфополях легкозаймистих матеріалів;
- не кидати на узбіччя доріг непогашені сірники, недопалки;
- не залишати місце відпочинку, не впевнившись, що вогнище погашено;
- не розпалювати вогнище поблизу звисаючих дерев, в молодих насадженнях хвойних дерев, серед сухого очерету, на торфополях тощо.
Одночасно з цим Миколаївський РС ГУ ДСНС України нагадує що за самовільне випалювання стерні, луків, пасовищ, ділянок із степовою, водно-болотною та іншою природною рослинністю, рослинності або її залишків у смугах відводу автомобільних доріг і залізниць, а також опалого листя у парках, інщих зелених насадженнях та газонів у населених пунктах без дозволу органів державного контролю у галузі охорони навколишнього природного середовища або з порушенням умов такого дозволу згідно статті 77-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення передбачено штраф- на громадян від 170 до 340 грн., а на посадових осіб від 850 до 1190 грн.

Залиште ваші коментарі

Залишити коментар як гість

0
  • Коментарі не знайдено