preview1    Час іде і прогрес не стоїть на місці. Якщо раніше доводилось стояти в чергах, щоб подати звітність, то сьогодні це робить програмне забезпечення всього за п’ять хвилин. У платника податків є вибір – подавати звітність в електронному вигляді в режимі он-лайн, або віднести її самостійно до територіальних органів ДПС.

 До основних переваг подання електронної звітності можна віднести такі, як:

  • економія робочого часу платників податків і коштів на придбання бланків звітних документів;
  • економія часу на уникненні черг під час подання звітності;
  • скорочення строків проведення перевірки стосовно правомірності заявлених до відшкодування сум ПДВ і забезпечення своєчасного їх відшкодування платнику податків;
  • підтвердження доставки звітності;
  • гарантія перевірки звітності на наявність арифметичних помилок;
  • оновлення версій документів звітності;
  • конфіденційність інформації;
  • оперативність обробки отриманої інформації.

Головне управління ДПС у Львівській області нагадує, що для зручності платників податків запроваджено сервіс «Електронний кабінет платника» (далі - ЕКП), скористатись ним можливо цілодобово як з персональних комп’ютерів, так і з смартпристроїв, сервіс працює безкоштовно. За допомогою цього сервісу можливо сформувати та надіслати до органів ДПС електронні документи, у тому числі податкову звітність, запити на отримання інформації, заяви для реєстрації платниками окремих податків. Також платник може у режимі реального часу отримати доступ до особистої інформації, а саме отримати відомості про суми отриманих доходів і утриманих податків, стан поданої звітності та інше.

Зважаючи на пришвидшення економічних операцій з кожним днем, електронна звітність є невід’ємною необхідністю організації обліку й вимогою часу. За умови високого рівня технічної бази та програмного обслуговування, переваги від використання системи подання податкової звітності в електронному вигляді перевищать її недоліки.

З питань отримання ключа електронного цифрового підпису з метою подання звітності в електронному вигляді, платники мають можливість звернутися до Кваліфікованого надавача електронних довірчих послуг Інформаційно-довідкового департаменту ДПС, що знаходиться в приміщенні за адресою: м. Львів, вул. Стрийська, 35, каб.136, тел.: 297-39-85.

Загальнодоступний інформаційно-довідковий ресурс (ЗІР) інформаційний сервіс, який надає можливість платникам податків мінімізувати витрати часу на отримання інформаціїі самостійно ознайомитись із: відповідямина запитання щодо оподаткування, єдиного внеску та іншого законодавства, контроль за додержанням якого покладено на ДПС, з якими платники податків звертаються до Контакт-центру ДПС; нормативно-правовими документамита останніми змінами в законодавстві; діючими ставками податків та зборів,податковим календарем; актуальними питаннями щодо отримання електронних довірчих послуг тощо.ЗІР постійно вдосконалюється орієнтуючись на інформаційні потреби платників податків.Запрошуємоплатників податків відвідати ЗІР абойого мобільнідодаткита скористатись новою функцією«Зворотній зв’язок».За допомогою форми«Зворотній зв’язок» ЗІР платники податків мають можливість оперативно отримати на електронні адреси від Контакт-центру ДПС відповіді на запитання, що належать до компетенції ДПС. Нагадуємо, що скористатись ЗІР можна через офіційний вебпортал ДПС (вкладка «Загальнодоступний інформаційно-довідковийресурс») або безпосередньо вІнтернет мережізаадресою:zir.tax.gov.ua.Мобільні додатки можна безкоштовнозавантажити на власні мобільніпристрої скориставшись інтернет-магазинами: AppStoreта GooglePlay.

Залиште ваші коментарі

Залишити коментар як гість

0
  • Коментарі не знайдено