indexМи продовжуємо співпрацю зі Стрийським місцевим центром з надання безоплатної вторинної правової допомоги. Сьогодні наша гостя Галина Ляхович - головний спеціаліст відділу «Бориславське бюро правової допомоги Стрийського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги. Вона розповість: як здіснюється приватизація земель державних і комунальних сільськогосподарських підприємств, установ та організацій.

Скажіть будь ласка, хто має право на приватизацію земель державних і комунальних сільськогосподарських підприємств, установ та організацій?

Під час приватизації земель державних і комунальних сільськогосподарських підприємств, установ та організацій земельні ділянки передаються працівникам цих підприємств, установ та організацій, працівникам державних та комунальних закладів освіти, культури, охорони здоров'я, які розташовані на території відповідної ради, а також пенсіонерам з їх числа. Причому, кожен з них має право на отримання земельної частки (паю).

Хто приймає рішення про приватизацію земель державних і комунальних сільськогосподарських підприємств, установ та організацій?

Органи виконавчої влади або органи місцевого самоврядування (у залежності від того, у державній чи комунальній власності знаходиться земельна ділянка) приймають рішення про приватизацію земель таких сільськогосподарських підприємств, установ та організацій. Важливо, що таке рішення приймається на підставі клопотання про приватизацію земель державних і комунальних сільськогосподарських підприємств, установ та організацій подають працівників цих підприємств, установ та організацій.

Скажіть будь ласка, чи передача цих земель у приватну власність є платною?

Землі, про які йде мова, у приватну власність передаються безоплатно таким особам:

- працівникам цих підприємств, установ та організацій;

- працівникам державних та комунальних закладів освіти, культури, охорони здоров'я, які розташовані на території відповідної ради,

- а також пенсіонерам з їх числа.

Важливо, що ці особи мають гарантоване право одержати свою земельну частку (пай), виділену в натурі (на місцевості).

У яких розмірах виділяються їм ці земельні ділянки?

Вартість і розміри в умовних кадастрових гектарах земельних часток (паїв) працівників відповідних підприємств, установ і організацій та пенсіонерів з їх числа є рівними. А розміри земельних ділянок, що виділяються для працівників державних та комунальних закладів, підприємств і організацій культури, освіти та охорони здоров'я та пенсіонерів з їх числа, які проживають у сільській місцевості або селищах міського типу, не можуть перевищувати норм, що установлені для безоплатної передачі земельних ділянок, призначених для ведення особистого селянського господарства.

Чи мають право громадяни України із числа депортованих осіб отримати безкоштовно у власність земельну ділянку сільськогосподарського призначення?

Громадяни України з числа депортованих та котрі поселилися в сільській місцевості, мають право на безкоштовне отримання у власність земельної ділянки з–поміж земель сільськогосподарського призначення. Розмір такої земельної ділянки дорівнює розміру земельного паю, який визначений для цієї місцевості. Звертаю увагу, що така земельна ділянка надається за рахунок земель запасу та резервного фонду в разі їх наявності.

А хто створює такий фонд?

У процесі приватизації органи виконавчої влади або органи місцевого самоврядування створюють резервний фонд земель. Їх розмір - до 15 відсотків площі усіх сільськогосподарських угідь, які були у постійному користуванні відповідних підприємств, установ та організацій. Резервний фонд земель перебуває у державній або комунальній власності і призначається для подальшого перерозподілу та використання за цільовим призначенням.

Ми і надалі продовжимо серію наших консультацій у сфері земельних правовідносин.А наразі нагадуємо, що консультація надана у рамках Програми «Прискорення приватних інвестицій у сільське господарство України».

Ми і надалі продовжимо співпрацю зі Стрийським імсцевим центром з надання безоплатної вторинної правової допомоги. Разом з тим, інформуємо, що для отримання безоплатної правової допомоги звертайтесь у зручний для Вас спосіб:

*зателефонувавши: 068 81 81 879 (Миколаївське бюро правової допомоги), 067 16 77 144 (Стрийський місцевий центр), на гарячу лінію 0800 21 31 03

*надіславши листа на адресу електронної пошти: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її. (Миколаївське бюро правової допомоги),

*залишити своє звернення у скриньці для звернень громадян. Бюро правової допомоги знаходиться за адресою: м. Миколаїв, вул. Чайковського, 18.Центр знаходиться за адресою: м. Стрий, вул. О. Бачинської, 1а. Прийом громадян здійснюється з 8.00 до 17.00. ).

*Ви можете також скористатися довідково-інформаційною платформою правових консультацій «wikilegalaid».

 

Залиште ваші коментарі

Залишити коментар як гість

0
  • Коментарі не знайдено