22 квітня 2016 року Миколаївською ОДПІ Головного управління ДФС у Львівській області було проведено сеанс телефонного зв’язку «гаряча лінія» з актуальних питань декларування доходів громадян, змін в оподаткуванні з 01.01.2016 року, що цікавили платників податків. Відповіді надав  начальник Микола Богданович Ференц.
Пропонуємо їх вашій увазі.

Які документи потрібно подати для отримання податкової знижки аби підтвердити понесені витрати?
До податкової знижки включаються витрати здійснені протягом звітного податкового року платником, які підтверджені відповідними платіжними та розрахунковими документами, зокрема:
- квитанціями;
- платіжними дорученнями;
- фіскальними або товарними чеками;
- прибутковими касовими ордерами;
- меморіальними ордерами тощо.
Крім того, понесені витрати підтверджуються копіями договорів, що ідентифікують продавця товарів (робіт, послуг) і їх покупця (отримувача).
У зазначених документах обов'язково повинно бути відображено вартість таких товарів (робіт, послуг) і строк їх продажу (виконання, надання).
 
В який термін фізична особа зобов’язана сплатити військовий збір з доходів, отриманих не від податкових агентів, які підлягають річному декларуванню?
 Фізична особа, що отримує доходи від особи, яка не є податковим агентом, зобов’язана самостійно до 1 серпня року, що настає за звітним, сплатити суму військового збору, зазначену в поданій нею податковій декларації про майновий стан і доходи до 1 травня 2016 року у разі отримання доходів, які підлягають обов’язковому декларуванню.

 Якщо платником у минулому році не включено до декларації на отримання податкової знижки квитанцію з оплатою за навчання у 2014 році, чи можна такі витрати враховувати у декларації за 2015 рік?
 Відповідно до пп.166.4.3 п.166.4 ст.166 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VІ із змінами та доповненнями якщо платник податку до кінця податкового року, наступного за звітним не скористався правом на нарахування податкової знижки за наслідками звітного податкового року, таке право на наступні податкові роки не переноситься.
 Чи оподатковується податком на доходи фізичних осіб спадщина, яка отримана від фізичної особи, що не є членом сім’ї першого ступеня споріднення та за якою ставкою?
 Згідно з підпунктом 174.2.2 пункту 174.2 статті 174 Податкового кодексу України вартість будь - якого об’єкта спадщини (подарунка), що успадковується спадкоємцями (обдарованими), які не є членами сім’ї спадкодавця (дарувальника) першого ступеня споріднення, оподатковується за ставкою, визначеною пунктом 167.2 статті 167 Податкового кодексу України.
Отже, фізичні особи - резиденти, які отримують спадщину від фізичної особи - резидента, але не відносяться до членів сім’ї першого ступеня споріднення, сплачують податок на доходи фізичних осіб за ставкою 5 відсотків від вартості будь-якої спадщини.

Яка мінімальна заробітна плата та мінімальний страховий внесок з 01 травня 2016 року ?
 З 1 травня 2016 року в Україні збільшуються розміри прожиткового мінімуму і мінімальної зарплати з 1378 грн. до 1450 грн. Ставка для нарахування єдиного соціального внеску з 1 січня 2016 року становить 22% до визначеної бази нарахування, а саме: розмір мінімального страхового внеску становитиме 319,00 грн. (1450 грн. *22%).На рівні мінімального страхового внеску повинні сплачувати ЄСВ за себе фізособи-підприємці платники єдиного податку та самозайняті особи.
Також зміниться максимальний розмір доходу, на який потрібно нараховувати ЄСВ: з 1 січня 2016 року він становить 25 прожиткових мінімумів для працездатних осіб, встановлених в місяць нарахування доходу. Тобто з 1 травня він дорівнює 36250 грн. (1450 грн. * 25).
Відповідно збільшиться максимальний розмір нарахованого ЄСВ. З 1 травня він складе 7975 грн. (36250 грн. * 22%) або 3048,63 грн. (36250 грн. * 8,41%) при нарахуванні ЄСВ на зарплату працівника-інваліда, якщо роботодавцем є юридична особа.
Без змін залишаються наступні пільги, виплати та ставки податків:граничний розмір добових, сума податкової соціальної пільги, а також граничний розмір доходу, який дає право на неї;
сума неоподатковуваного доходу у вигляді подарунків;
- сума нецільової благодійної допомоги;
- ставки єдиного податку для I і II групи;- ставки податку на нерухоме майно.
 Які суб»єкти господарювання подають до органу ДФС  новий звіт щодо виробництва й обігу спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів ?
У зв’язку з набранням чинності 21.04.2016 Наказу Міністерства фінансів України від 11.02.2016 № 49«Про затвердження форм звітів щодо виробництва й обігу спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів та порядків їх заповнення»  суб’єкти господарювання, які отримали передбачені Законом України № 481 ліцензії, подають до органів ДФС за основним місцем обліку в електронній формі, щомісяця до 10 числа наступного місяця звіт про обсяги виробництва та/або обігу (в тому числі імпорту та експорту) спирту, алкогольних напоїв та тютюнових виробів за встановленою  формою.
Відповідно до Закону № 481 передбачено отримання окремих ліцензій на відповідний вид діяльності (на виробництво, на оптову торгівлю, на роздрібну торгівлю), а саме суб’єкти господарювання, які мають ліцензії:- на виробництво спирту етилового та ін. спиртів подають Звіт
№ 1-РС;
- на виробництво алкогольних напоїв – Звіт № 2-РС;
- на виробництво тютюнових виробів – Звіт № 3-РС;
- на право оптової торгівлі: алкогольними напоями, крім сидру та перрі (без додання спирту); алкогольними напоями – сидром та перрі (без додання спирту) –Звіт № 1-ОА;
- на право оптової торгівлі тютюновими виробами – Звіт № 1-ОТ;
-  на роздрібну торгівлю: алкогольними напоями; сидром та перрі (без додання спирту) – Звіт № 1-РА;
- на роздрібну торгівлю тютюновими виробами – Звіт № 1-РТ. (Далі-Звіти)
Суб’єкти господарювання, які отримали зазначені вище ліцензії подають Звіти за формами № 1-РС, № 2-РС, № 3-РС, № 1-ОА, № 1-ОТ, № 1-РА та
№ 1-РТ починаюи з 1 травня до 10 травня за звітний період – квітень 2016 року.  (Звіти в електронній формі подаються засобами електронного зв’язку з дотриманням умови щодо реєстрації електронного підпису підзвітних осіб у порядку, визначеному законодавством, як передбачено для податкової звітності.)
Крім цього, розроблено електронні формати за новими формами, які розміщено на офіційному порталі ДФС України (sts.gov.ua)(розділ «Електронна звітність» – «Платникам податків про електронну звітність» – «Інформаційно-аналітичне забезпечення» – «Реєстр електронних форм податкових докментів») для використання розробниками систем підготовки звітності.
В цьому ж розділі розмістять доопрацьоване безкоштовне програмне забезпечення для  формування, підписання та подання нових форм, починаючи з 01.05.2016.
Наголошуємо, що відповідно до статті 17 Закону України від 19.12.1995 №481/95-ВР «Про державне регулювання виробництва та обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів» до суб’єктів господарювання застосовуються фінансові санкції у разі неподання чи несвоєчасного подання звіту або подання звіту з недостовірними відомостями про обсяги виробництва та/або обігу (в тому числі імпорту та експорту) спирту, алкогольних напоїв та тютюнових виробів органом виконавчої влади, уповноваженим Кабінетом Міністрів України видавати відповідні ліцензії, у розмірі 17 000 гривень.
 Кому слід подати декларацію з податку на прибуток за І квартал 2016 року
Починаючи зі звітних кварталів 2016 року декларацію з податку на прибуток підприємств щоквартально повинні подавати платники податку на прибуток підприємств з доходом за минулий 2015 рік понад 20 млн. грн. (далі - квартальники).
Також за підсумками першого кварталу 2016 року слід відзвітувати підприємствам, які з другого кварталу перейшли на спрощену систему оподаткування, обліку та звітності.
У разі переходу зі спрощеної системи оподаткування на загальну систему оподаткування звітувати поквартально слід тим підприємствам, які перебуваючи на спрощеній системі оподаткування за 2015 рік отримали дохід більший, ніж 20 млн. гривень. Якщо дохід за 2015 не перевищив 20 млн. грн., то декларацію слід подавати за 2016 рік.
Також платникам єдиного податку слід подавати декларацію з податку на прибуток поквартально у разі виплати дивідендів та сплати авансових внесків з податку на прибуток. При цьому в декларації слід заповнити рядок 20 і додаток АВ, де відобразити суму сплачених авансових внесків у разі виплати дивідендів у І кварталі 2016 року.
Подати декларацію з податку на прибуток за I квартал 2016 року необхідно не пізніше 10 травня 2016 року, а сплатити податок на прибуток за I квартал – не пізніше 20 травня 2016 року.
Платники податку на прибуток (крім суб’єктів мікропідприємництва, якщо у них дохід у 2015 році перевищив 20 млн. грн., а середня кількість працівників за календарний рік не перевищує 10 осіб, а також суб’єктів малого підприємництва, в яких середня кількість працівників за календарний рік не перевищує 50 осіб, а річний дохід не більше 50 млн. євро за середньорічним курсом НБУ (ч. 3 ст. 55 ГКУ)) подають разом з відповідною податковою декларацією за календарний квартал, півріччя, три квартали квартальну фінансову звітність, яка включає: баланс та звіт про фінансові результати. Квартальники, дохід яких за 2015 рік перевищив 20 млн. грн., зобов’язані при обчисленні податку на прибуток розраховувати різниці, які відображати в рядку 03 та додатку РІ, заповнювати додатки АМ та ЦП (у разі здійснення операцій з цінними паперами). До декларації за I квартал 2016 року слід перенести деякі суми з декларації за 2015 рік, зокрема: від’ємне значення об’єкта оподаткування минулих податкових (звітних) років, не враховані у зменшення податку на прибуток авансові внески при виплаті дивідендів тощо.

Залиште ваші коментарі

Залишити коментар як гість

0
  • Коментарі не знайдено