каменярЛітературна година, присвячена 160-ти річчю з дня народження І.Франка "Іван Франко -невтомний будівничий української нації" відбулася у бібліотеці Народного Дому с. Розвадів 17.07.2016 р.  за участю учасників гуртка художнього слова. Ведуча заходу Рішко Г. розказала про життєвий шлях та творчість І.Франка, а вірші читали Рішко Г. та Гузій О. На завершення вечора присутні ознайомилися з книжковою виставкою, яку підготувала завідувач бібліотеки Г.Бецко.

Побували на виставціЦього тижня діти та молодь Миколаївського району побували у Львові на виставці «Тіні забутих предків». Присутні мали змогу зануритися у творчу атмосферу одноіменного фільму, дізнатися багато цікавого про сценаристів, акторів та всю творчу групу, яка працювала над створенням шедевральної картини. Захід відбувся за сприяння департаменту з питань культури, національностей та релігій Львівської ОДА.

купала1купала3купала4                       За участю художньо-просвітницького та фольклорного колективів НД с.Черниця 7 липня о. 20:00 год біля НД відбулося театралізоване дійство «Ой на Івана та й на Купала». Ведучими свята були М. Михальска та  А. Шимбра. У програмі прозвучали пісні: «В ніч на Івана Купала», «Ой на Івана та на Купала», (солістка   Б. Засідкович), «Заплету віночок», «Маренонька», «Ой на Івана дівчинонька квіти збирала». Учасники дійства виконали танець з плетінням віночків під пісню «Сіла птаха», водили хоровод біля Марени та прикрашали деревце стрічками, дівчата кидали віночки на воду, хлопці запалювали вогнище і в парі з дівчатами стрибали через вогонь. В кінці свята виступила методист РНД Любов Шумин, яка подякувала всім за організацію дійства.

imageimage1image2Фольклорне свято «Купальські забави» пройшло 7липня на озері Лісне в смт Розділ. Обрядове дійство відтворили учасники художньої самодіяльності Народного дому. Міфічні герої купальської ночі організували різноманітні конкурси, ігри та забави. 

Купальські вогні в Малій Горожанні  Уже традиційно в Малій Горожанні стало святкування свята Івана Купала. Театреалізоване дійство "Купальські вогні" проводилося в ніч з 6-го на 7-ме липня. Свято розпочалося з виходу ведучих. Дівчата співали пісні та водили хороводи. Була відтворена інсценізація "У пошуках щасття". Головними героями сценки були Іван та Галинка, та злі сили (відьма, чорт і водяний), які у всьому їм перешкоджали.Щоб дізнатися свою долю, дівчата пускали віночки на воду. Не забули на нашому святі і про іменинників, яких вітали і співали Многая літа.

вдівідали музей

В День народження Романа Шухевича  - людини, яка творила історію української нації жителі  с. Більче на чолі з директором Народного Дому 30 червня відвідали музей в містечку Білогорща. Там же відбулася зустріч з сином Генерала Чупринки- Юрієм Шухевичем , який попри свої, вже немолоді роки, в день народження і в днь смерті батька приходить на зустрічі, щоб поділитись спогадами.

 

Таланти Миколаївщини на Міжнародному фестивалі   Днями у Львові відбувся перший Міжнародний фестиваль "Фольклорний передзвін". Свою творчість там презентували дитячі колективи з України, Польщі та Словаччини. Миколаївщину представили Народні колективи «Наддністрянка» НД Рудників та «Дністряночка» НД Розвадова. А ось почесними гостями фестивалю були учасники Народного колективу «Гердан» РНД. У перший день фестивалю колективи презентували фольклор своєї країни. Другий фестивальний день присвятили ознайомленню з культурними традиціями пісенного та хореографічного мистецтва сусідніх держав. Третій день подарував виступи колективів парами, спільне виконання пісень і танців.

Правовий брейн ринг 1З метою підвищення правової  освіченості молоді  та з нагоди державного свята – Дня Конституції  України, 24 червня у читальному залі Миколаївської центральної районної бібліотеки відбувся правовий брейн-ринг.
Даний захід організовано Миколаївською центральною районною бібліотекою та Миколаївським районним судом Львівської області спільно з Львівською філією громадської організації «Інститут судового менеджменту» та за підтримки ТУ ДСА України в Львівській області.

Моя Україна прекрасна пісень сторона       Святковий концерт «Моя Україна – прекрасна пісень сторона» з нагоди 20-річниці Конституції України відбувся 26 червня в Народному домі с.Кагуїв (директор Марія Бобеляк). Учасники вокального ансамблю та гуртка художнього слова вміло демонстрували професійне виконання патріотичних пісень та поетичних рядків.

Живи та міцній Українська Державо   З нагоди 20 –ї річниці Конституції України 28 червня в Народному домі с. Криниця (директор Оксана Семенич) відбувся концерт «Живи та міцній, Українська Державо». В заході взяли участь багато учасників художньої самодіяльності, члени  вокального, танцювального гуртків та гуртка художнього слова. Глядачі із задоволенням дарували гучні оплески аматорам народного мистецтва.