Військові дії на східних теренах України спричинили до ще тіснішого об’єднання нашого народу в боротьбі з агресором, всупереч очікуванням тих, хто вирішив «попити крові». Приклад служіння не лише Богові, а й своїй пастві, всій українській спільноті показують і священики. Вони їдуть у зону АТО із душпастирською працею. А півсотні таких священослужителів днями обговорили ситуацію на VIII Всеукраїнському з’їзді військових капеланів УГКЦ в Києві.

Від Стрийської єпархії, як повідомляє отець Ростислав Височан, у з’їзді брали участь, крім нього, ще й о.Олександр Ройко та о.Юрій Лесишин.

Протягом трьох днів душпастирі перебували в столиці. Про ситуацію на Сході України говорили й офіційні представники Збройних Сил та інших військових формувань. Учасниками заходу були також представники Міністерства оборони, Головного управління виховної та соціально-психологічної роботи Збройних Сил, Головного управління Національної гвардії, представники Державної Прикордонної служби України та представники Державної служби з надзвичайних ситуацій України. Про канонічні питання в часі бойових дій, моральну відповідальність та виклики психічному здоров’ю військовослужбовця в часі бойових дій, а також про забезпечення належного психологічного стану капелана, його духовну та емоційну підтримку в кризовий та посткризовий період, місію капелана в зоні конфлікту йшлося під час тренінгу. Про духовний стан і труднощі священика в духовному житті говорив о.Андрій Зелінський.

Підготувала

Леся БАРДАК.

Залиште ваші коментарі

Залишити коментар як гість

0
  • Коментарі не знайдено