Через півроку набуде чинності Закон України «Про відкритість використання публічних коштів».

Цим документом пропонується зобов’язати розпорядників коштів державного і місцевого бюджетів, суб’єктів господарювання державної і комунальної власності, фондів загальнообов’язкового державного страхування і органів Пенсійного фонду оприлюднювати на спеціальному єдиному веб-порталі інформацію про заплановане та фактичне використання публічних коштів.

Відповідно до Закону, до публічних коштів належать: кошти державного та місцевих бюджетів, кредитні ресурси, надані під державні та місцеві гарантії, кошти Національного банку та інших державних банків, державних цільових фондів, Пенсійного фонду та фондів загальнообов’язкового державного соціального страхування, а також кошти суб’єктів господарювання державної і комунальної власності, отримані ними від їхньої господарської діяльності.

Інформація про використання публічних коштів, що підлягає оприлюдненню, має містити, зокрема, такі відомості.

У випадку використання бюджетних коштів називаються розпорядник (одержувач) бюджетних коштів; обсяги бюджетних призначень та проведених видатків бюджету та наданих кредитів з бюджету; інформація про укладені договори, вартість договору, кількість закупленого товару, робіт та послуг, проведена процедура закупівлі або обґрунтування її відсутності, обсяг платежів за договором у звітному періоді, строк дії договору; інформація про стан виконання договорів, укладених у попередні звітні періоди, наявність або відсутність претензій і штрафних санкцій, що виникли в результаті виконання договору, акти наданих послуг, приймання-передачі, виконаних робіт.

У випадку використання коштів підприємств, щорічно вказуватимуться обсяг платежів за договорами за звітний період – у розрізі товарів, робіт і послуг; детальні відомості про договори, загальна вартість яких перевищує 1 мільйон гривень. Інформація, зазначена в цьому пункті, оприлюднюється щорічно.

На єдиному веб-порталі використання публічних коштів щоквартально розміщуватиметься інформація про використання коштів загальнообов’язкового державного соціального страхування та коштів Пенсійного фонду, а також у режимі реального часу - інформація про платіжні трансакції на єдиному казначейському рахунку.

Така інформація зберігається в режимі вільного доступу протягом трьох років.

Підготувала Ірина Леськів.

Люди в цьому діалозі

Залиште ваші коментарі

Залишити коментар як гість

0
  • Гість - Адміністратор

    Докладніше стосовно створення веб-порталів та інтернет-сайтів пропонуємо ознайомитись на сайті професійної студії веб-дизайну https://reaktiv.kiev.ua/ за посиланням доступна можливість он-лайн замовлення розробки сайту або інтернет-магазину. Замовивши сайт у компанії Reaktiv, ви отримуєте коректно створений, вірно налаштований, якісний і корисний для людей Інтернет ресурс. У будь-який час доби звертайтеся за допомогою до наших фахівців, і ми максимально швидко Вам відповімо, проконсультуємо, допоможемо створити сайт з нуля.

  • Гість - Uscnm

    Якщо раптом потрібно буде замовити пластикові пляшки за нормальною ціною, ось сайт виробника https://eko-tara.com.ua/ є все в наявності