«Сьогодні разом – спільна популяризація культури та історії Ленчинського повіту і Миколаївського району»

Охорона і популяризація культурно-історичної спадщини прикордонних регіонів, зміцнення культурних зв'язків і співробітництва, поліпшення іміджу і привабливості регіону, а також підвищення потенціалу місцевих громад є спільним завданням для Ленчинського повіту (Польща) та Миколаївського району (Україна). В цих регіонах є багато цікавих елементів культурної та історичної спадщини.

 

122439693 2807612789564615 2133612719704116203 nСпільними зусиллями нами закуплено апарат штучної вентиляції легенів HAMILTON-C3 .Виробник Швейцарія.    Апарат застосовується для проведення ефективної і безпечної штучної вентиляції легень дорослих та дітей. Таке обладнання забезпечує ефективну і безпечну штучну вентиляцію легенів і відповідає сучасному світовому рівню надання медичної допомоги пацієнтам з порушеннями дихання. Апарат ШВЛ оснащений функцією адаптивної підтримуючої вентиляції, яка сприяє скороченню періоду штучної вентиляції легенів більш ніж удвічі і якомога швидшому відновленню нормального дихання, що зменшує час перебування у відділенні реанімації та інтенсивної терапії.

  122726185 1020357865137689 6236994255255847391 o
    Вчора, 28 жовтня, відбулася 54-та позачергова сесія Миколаївської районної ради 7 демократичного скликання.
    Під час пленарного засідання депутати районної ради погодили питання про передачу установ та майна спільної власності територіальних громад Миколаївського району у комунальну власність об’єднаних територіальних громад Стрийського району( установи освіти, установи охорони здоров’я, установи культури).
   Затвердили проект землеустрою щодо зміни меж села Ричагів Гонятичівської сільської ради Миколаївського району.

120064179 989045894935553 3567106821372420643 o

Незважаючи на маніпуляціїї популістів, журналістів, особливо перед виборами, щоб донести  до мешканців Миколаївщини недостовірну, перекручену інформацію ми все ж таки домоглися справедливості.

Більшість свідомих депутатів Миколаївської районної ради, таки проголосували:
✅Про намір передачі в оренду частини нежитлових приміщень I- го поверху Рудниківської амбулаторії ЗП/СМ під аптеку;
✅Про продовження договору оренди майна з Службою у справах дітей Миколаївської РДА без проведення аукціону;
✅Продовження договору оренди з ЛД АТ «Укрпошта» без проведення аукціону;
✅Продовження договору оренди з ПрАТ «ВФ Україна» без проведення аукціону;
✅Затвердження умов оренди та оголошення аукціону на оренду нежитлових приміщень №126 на 4 –му поверсі адмінбудинку по вул. В. Великого, 6;
✅Укладення договору оренди з ГО «Спілка художників Миколаївщини»;
✅Розроблення умов та оголошення аукціону на продовження договору оренди нежитлових приміщень № 96 на 2-му поверсі будівлі центру електрозв’язку вул.Чайковського,18;
✅Затвердження умов оренди та оголошення аукціону на оренду нежитлових приміщень №224,225 на 3-му поверсі будівлі центру електрозв’язку вул.Чайковського,18.
Хочемо зазначити, що завдяки оренді ( про продаж мова взагалі не йдеться) даних приміщень кошти будуть надходити в районний бюджет для розвитку інфраструктури та впровадження соціально-важливих проєктів в життя нашої громади.

119888614 985759255264217 3973040093719729493 o
18 вересня, в селі Рудники вирувало справжнє свято – відкриття дитячого садочку.
Ця довгоочікувана подія стала незабутнім святом для дітвори та їх батьків.
Різнокольорові повітряні кулі, виступ творчого колективу, схвильовані тати і мами, почесні гості і подарунки – все говорило про те, наскільки значимо відкриття дитячого садка для жителів села Рудники. Розділити радість з мешканцями, привітати їх із радісною подією завітав голова районної ради Тарас Зубрицький.
За сумлінну працю та з нагоди відкриття садочка Тарас Зубрицький привітав та вручив подяку сільському голові - Дубику Степану Томковичу, який вклав в цей проєкт стільки сили, праці та любові.

119738022 984865415353601 4457770859092644439 o
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 17 вересня Україна відзначає День рятівника.
Це професійне свято працівників аварійно-рятувальних служб, пожежної охорони, інших спеціальних формувань, хто ліквідовує наслідки надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру, захищає життя і здоров’я людей.
Привітати працівників галузі нашого краю та відзначити їхню таку важливу та водночас небезпечну роботу завітав голова Миколаївської районної ради Тарас Зубрицький.
Подяками була відзначена ціла кагорта сильних духом та відважних героїв, які стоять на захисті життя, здоров’я, безпеки громадян.
Я вдячний Вам за врятовані життя, здоров’я та безпеку людей нашого краю. Дякую, що ви стоїте на сторожі кожного громадянина. Я бажаю, щоб надзвичайних ситуацій в нашому районі було якомога менше, - сказав Тарас Зубрицький.

 Маємо немало пам’яток, але чи пропагуємо їх? Чи робимо реальні кроки для їх популяризації? Так! Навіть попри те, що скептики сіють сумніви та це заперечують.

Підтвердження клопіткої праці для збереження існуючих пам’яток і приваблення на Миколаївщину туристів – це участь Миколаївської районної ради в спільному проєкті «Сьогодні разом – спільна популяризація культури та історії Ленчинського повіту і Миколаївського району» (англ. «Together now – common promotion of culture and history of the Łęczna County and the Mykolaiv Region»).

Анастасія СЕНЦІВ, координатор цього проєкту, начальник відділу з питань реалізації проєктів  місцевого розвитку і міжнародної технічної допомоги районної ради, наголошує, що в нашій місцині вартують уваги туристів, серед іншого, палаци в Роздолі та Закладі; місце, де знаходилась Миколаївська фортеця, що складається з укріплень та інженерних споруд; каплиця Писанка на пагорбі в Миколаєві; середньовічне городище Сті́льське; печера неандертальців часів другого їх поселення - археологічна пам’ятка європейського значення.

 - Для підвищення рівня інформованості населення  про культурно-історичну спадщину регіону, покращення іміджу і привабливості прикордонної смуги, зміцнення культурних зв’язків і співробітництва, а також збільшення кількості відвідувачів об’єктів історичної та культурної спадщини в обох регіонах, - каже Анастасія, - Миколаївська районна рада спільно з Ленчинським повітом (Республіка Польща) у 2020 році реалізує цей проєкт у рамках Програми  транскордонного співробітництва «Польща-Білорусь-Україна, 2014-2020 роки». У його рамках передбачається створення мобільного додатку, за допомогою якого мешканцям регіону та туристам з легкістю можна буде дізнатися, куди пролягає маршрут, ознайомитися з інформацію про культурні пам’ятки Миколаївського району, а також довідатися про те,  де можна зупинитись на ніч, перекусити та відпочити. Також передбачено виготовлення сувенірів, туристичних карт та інформаційних брошур про культуру й туризм Миколаївського району, прокладання веломаршруту та облаштування його ознакування. А для наявності доступної  інформації про  історію, туризм Миколаївського району,  результатів  реалізації проєкту на офіційному сайті районної ради створимо окремий розділ.

Ще одна цікавинка цього спільного українсько-польського проєкту - проведення велопробігу під час відкриття веломаршруту. Саме тому в ці дні  робоча група Миколаївської районної ради на чолі з головою райради Тарасом Зубрицьким  проводить етап ознакування маршруту і визначення траєкторії його пролягання.

Велопробіг мав би скликати на участь 150 осіб, 30 із яких – представники Польщі. Аналогічний захід мав би відбутися в Польщі. Але ж не все так гладко, бо плани активістів  цього року коригує коронавірус. Отож, очевидно, що найближчим часом у зв’язку з епідеміологічного ситуацією в світі та певними обмеженнями провести транскордонний захід не вдасться. Тому координатори проєкту як з польської сторони, так і з української працюють над внесенням у нього змін, про які писатимемо у наступних статтях.

Миколаївська районна рада.фотоPL BY UA uai 2880x406

 

    17 вересня, в приміщенні районної ради відбулися засідання профільних комісій та Президії районної ради, на початку якої голова Миколаївської районної ради
Тарас Зубрицький
нагадав присутнім про обмеження у зв'язку із продовженням карантину на території району.
   Президія районної ради відбулася під головуванням Тараса Зубрицького, голови РДА Андрія Вовчастого , голів постійних комісій Миколаївської районної ради та керівників установ.
   Депутати приступили до роботи, розглянувши 15 питань порядку денного чергової 52 сесії районної ради VII скликання, а саме:
✅1. Затвердження проекту землеустрою щодо зміни меж села Криниця Криницької сільської ради Миколаївського району Львівської області.
✅2. Затвердження проекту землеустрою щодо зміни меж села Ричагів Гонятичівської сільської ради Миколаївського району Львівської області.
✅3. Інформація щодо готовності комунальних підприємств та бюджетних установ району до роботи в осінньо-зимовий період 2020-2021 років в умовах адаптивного карантину та стану епідемічної ситуації на території району у зв’язку з епідемією коронавірусу COVID-19, а також заходи щодо запобігання її поширенню

118627585 970766213430188 2236982542554567253 o
Свято першого дзвоника завжди було особливою подією для учнів, їхніх батьків, вчителів.
1 вересня у всіх школах Нашого району пролунає перший дзвоник, який закличе дітвору до нового навчального року.
Аби хоч трошки створити святкову атмосферу для діточок з особливими потребами до Миколаївського центру комплексної реабілітації осіб з інвалідністю завітав голова Миколаївської районної ради Тарас Зубрицький, привітав та вручив дітям подарунки, адже для особливих дітей потрібна особлива увага та турбота.
«Спільно ми повинні і надалі турбуватися про дітей з особливими потребами, залучати їх в соціум, щоб вони були в колективі, могли адаптуватися до життя !»- наголосив Тарас Зубрицький.
Отримавши хороші емоції діти та їхні батьки на весь день зарядились позитивом та гарним настроєм.
Мати особливої дівчинки та головний спеціаліст бюро правової допомоги Ліля Корінець звернулася до усіх присутніх та нагадала , що у разі виникнення будь – яких правових питань усі мають право звернутися у бюро за наданням безоплатної правововї допомоги.

118662056 969094746930668 4335294053076518255 n
28 серпня голова Миколаївської районної ради Тарас Зубрицький, голова Миколаївської РДА Андрій Вовчастий, міський голова Андрій Щебель, учасники АТО та громадськість нашого району зібралиcь в шані і вдячності Нашим співвітчизникам, які, відстоюючи свободу і незалежність держави, віддали свої життя в ім’я майбутніх поколінь.
Спомин про Героїв, які ціною свого життя відстоювали мир на нашій землі, буде вічно жити у серці всіх українців.
Молитвою, добрим словом, вшануємо Героїв, які боролися і віддали життя за долю України і наше майбутнє.
Господь відкрив перед ними двері раю, бо пішли вони на небо нескореними...
Вічна пам'ять! Слава Героям!
ГЕРОЇ НЕ ВМИРАЮТЬ!