87283589 827699697736841 6610311361282965504 n

26 лютого, голова Миколаївської районної ради Тарас Зубрицький був присутній на урочистому відкритті Меморіального комплексу «Героям Вовчухівської офензиви» у с.Вовчухи Городоцького району.
Участь у заході взяли голова Львівської обласної ради Олександр Ганущин, голова Львівської обласної державної адміністрації Максим Козицький, голова Тернопільської обласної ради Віктор_Овчарук, представники громадської організації Апостольська чота, духівництво та громадськість.

Під час заходу пам'ять військовиків Української Галицької армії вшанували хвилиною мовчання, до Меморіального комплексу поклали квіти, а військовослужбовці вшанували пам’ять загиблих салютом.
Священнослужителі відправили молебень та освятили меморіал.
Усі разом з численною громадою Львівщини, віддали шану тим, хто поклав голови за нашу рідну землю, згадали тих, хто і нині боронить Україну від запеклих ворогів.

Перебуваючи на такому заході усвідомлюєш, що є однією сімєю, яку пов’язує спільна українська історія та культурні цінності .Відчуваєш вдячність за жертовність і захист нашої землі, за можливість зараз стояти тут на цьому історичному місці.
Пам’ятаймо дні нашої визвольної боротьби!
Слава Україні!

Довідково:
Вовчухівська офензива – наступальна операція Галицької Армії з 17 лютого – по 18 березня 1919 року під час польсько-української війни 1918-1919 років. В ході Вовчухівської офензиви воїни Галицької Армії перерізали залізничне сполучення між Львовом та Перемишлем в районі Вовчух, повністю оточили та взяли в облогу Львів. Як мінімум двічі в ході Вовчухівської офензиви українці могли звільнити Львів. Начальний командувач Галицької Армії генерал-полковник Михайло Омелянович-Павленко писав: « …Львів повністю взятий в кільце та обложений. Всі потуги поляків поблизу Вовчух закінчились безрезультатно. Питання здачі Львова визначається наявністю в місті харчових запасів».
Але втрутилась Антанта, а члени місії Бартелімі підступно провезли до Львова не тільки харчові запаси, але і набої та зброю. Як тільки ініціатива переходила до воїнів Галицької Армії, втручались міжнародні чинники та заставляли українців йти на припинення бойових дій та перемир’я. В цей час польські війська отримували перепочинок та підкріплення.

Залиште ваші коментарі

Залишити коментар як гість

0
  • Коментарі не знайдено