×

Повідомлення

Simple Image Gallery Notice: Joomla!'s /cache folder is not writable. Please correct this folder's permissions, clear your site's cache and retry.

Верин: сонячна тепла погода того дня спонукала людей взятися за перші весняні роботи: зустрічаємо тих, хто прямує на городи - чи зрушувати землю, чи сіяти овес, яру пшеницю, а дехто вже і картоплю садить. Дорогою обговорюють не лише актуальні події із життя країни (особливо Майдан, ситуацію в Криму), а й місцеві проблеми. Власне, найбільш стурбовані жителі аварійною школою та станом доріг...

У сільській раді виконувач обов'язків голови Ігор Гринів розповів про таке:

- Нещодавно відбувся схід села, на якому обговорювали господарські питання. Тобто, про загородження пасовища, чергу випасання худоби, проблеми школи, а ще й виборів 25 травня, адже згідно із постановою Верховної Ради обиратимемо не тільки Президента України, а одночасно й голову сільської ради. Зараз працюємо над виготовленням генплану села. Пайові землі загалом не пустують, обробляються пайовиками. Маємо достатньо магазинів, які забезпечують продуктовими та промисловими товарами. Ще у Верині діє виробництво із виготовлення опалювальних котлів, будівельних матеріалів, є і склад металопрокату.

{gallery}img/tourism/4{/gallery}

Про наболілу ж шкільну проблему, а саме питання реконструкції старої триповерхової школи, спілкуємось із директором Ніною Головацькою. Каже, що вже неодноразово ця справа піднімалася на різних рівнях, і план перебудови є... Однак - все марно, роками нічого не робиться. Учні 5-9 класів з 2006 року навчаються у пристосованих до дитячої установи приміщеннях (відповідно і закладу для дошкільнят немає). Вони (ці приміщення) загалом не відповідають належним умовам: немає ні спортзалу, ні актового залу, ні комп’ютерного. А школярики 1-4 класів навчаються у дві зміни у двох кімнатах початкової школи, стан яких також бажав би бути кращим. Але, зазначає директор, з ініціативи батьків прийнято рішення звернутися до відділу освіти з проханням дозволити провести ремонт у початковій школі, аби всі діти мали змогу ходити в одну зміну, а також допомогти фінансово, частину ж видатків батьки готові взяти на себе. Про навчально-виховний процес розповіла заступник директора Наталія Микитин. Найперше відзначила учнів, які беруть активну участь у житті школи, долучаються до всіх заходів. Це - Людмила Шимко, Наталя Федів, Василина Сколоздра, Ірина Данчевська. Зокрема остання виборола ще й друге районне місце на олімпіаді з математики. Олег Гудима неодноразово відзначився у конкурсах малюнка. А учень 4 класу Ігор Берлізов зайняв почесне місце у конкурсі «Сурми звитяги». До Шевченкового ювілею учні 9 класу підготували шкільне свято «Дивовижна зоря» та із природного матеріалу виготовили панно. Брали участь у районному конкурсі інсценівок Кобзаревих творів. Власне, твердили співрозмовниці, які б проблеми школа не мала, а навчально-виховний процес проводиться належно.

«Кипить» робота і у ФАПі - день прийому немовлят. Дільнична медсестра Леся Палько та лікар дитячої консультації Оксана Держило оглядають пацієнтів, роблять щеплення. Каже пані Леся, що бувають випадки, коли батьки відмовляються від вказаної процедури. Загалом у селі 374 дітей віком до 18 років. За минулий рік народилося 20 малюків. Населення ж становить 1640 осіб. Власне, найчастіше жителі скаржаться на простудні, вірусні захворювання, проте найбільше - на гіпертонію. Із медикаментами на невідкладну медичну допомогу проблем немає. Що ж до робочого дня ФАПу, то установа працює у шестиденному режимі: зранку прийом відвідувачів, огляди. А після обіду пані Леся йде до пацієнтів, або поспішає на виклики. Облаштовані у ФАПі кабінети - процедурний, щеплень та стоматологічний. Із Миколаєва приїжджають стоматолог та лікар дитячої консультації. Працюють в установі, окрім медсестри, завідувач Ірина Здебська та санітарка Ярослава Проців. Не оминула пані Леся і про життя села сказати. Із захопленням розповіла про урочистості до уродин Тараса Шевченка, організовані колективами Народного Дому та школи.

За роботою застали і начальника поштового відділення Наталію Опрісник та листоношу Оксану Городецьку… Думається, якби не задавнена проблема із спорудою школи, – усе б у Верині було добре, адже люди тут працьовиті, щирі та добрі.

Василина Васильків.