Миколаївщина – край, який славиться чудовими краєвидами, визначними пам'ятками археології, багатою культурною, історичною спадщиною та унікальними пам'ятками природи.

Мальовнича природа та гостинність місцевих мешканців подарують Вам незабутні враження.

Пропонуємо відвідати такі цікаві природничі місця Миколаївщини:

1. Озеро Тростянець (Миколаївський район).

ozero trostynec

Мальовниче озеро Тростянець, яке носить назву «Мала Шввейцарія» зачарує Вас своєю неповторною красою, а чиста джерельна вода подарує сили, бадьорість та наснагу.

2. Веринський дуб.

verynskyi dub

В селі Верин Миколаївського району росте найстаріше дерево Львівщини – віковий дуб, що знаходиться на території церкви Михаїла, розписаної в стилі сучасного сюрреалізму відомим художником Миколою Гаврилівим.

rozpys cerkvy

3. Печерний комплекс Прийма (Миколаївський район).

Печерний комплекс Прийма поблизу Миколаєва є одним з стародавніших поселень на території материкової України. Виявлені тут поселення неандертальця та залишки його скелету датуються 45 тис років до нашої ери.

pecherskyi kompleks pryima

4. Каскад печер поблизу Миколаєва.

kaskad pecher

Каскад печер поблизу Миколаєва заворожить Вас таємничістю та незвіданістю природи.

Багато задоволення принесе «полювання» з фотоаппаратом. Це дасть змогу туристам краще пізнати природу, види тварин, які тут проживають та рідкісні види рослин.

Приємний та змістовний відпочинок, привітні жителі та хороший настрій завжди чекають Вас на гостинній землі Миколаївщини.

5. Стільсько – Столиця Білих Хорватів. (Миколаївський район).

stilsko

В районі сіл Стільсько, Ілів та Дуброва за результатами археологічних досліджень у IX- X століттях орієнтовно розміщувалася столиця Хорватського князівства теребовлян, а можливо і Великої Хорватії. В околицях Стільська були численні поселення, некрополі та святилища, залишками одного з яких є три печери у лісі поблизу села Ілів. Приміщення у скелях в с. Дуброва були видовбані, ймовірно, у дохристиянські часи, згодом їх заселили монахи. Там же і знаходиться жертовний камінь Дірявець.